Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jaki rodzaj butów trzeba nabyć? Wrzesień 7, 2018

Przy uprawianiu chyba każdej aktywności fizycznej, nawet jeśli byłoby to zwykłe bieganie po parku czy górskie wycieczki, trzeba się właściwie przygotować. Strona fizyczna będzie niezwykle ważna, gdyż dzięki odpowiedniej formie zabezpieczyć się można przed kontuzjami i urazami, ale tak samo ważne będzie dobre wyposażenie, zwłaszcza jeśli chodzić będzie o buty, które w większości dyscyplin będą odgrywać spore znaczenie.

Buty adidas Supernova Glide 4 M
Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Wiele osób uprawiających amatorsko sport zupełnie nie ma tego świadomości, a tymczasem nieodpowiednio dobrane stać się mogą powodem wielu groźnych kontuzji. Nie bez powodu wszyscy zawodowi piłkarze używają butów z kolcami, przez nie właśnie na śliskiej trawie bieganie będzie dużo bardziej bezpieczne, niż na przykład w trampkach czy butach biegowych. Jak oglądnie się zawodników koszykówki to każdy zakłada buty trochę wyższe, gwarantują one dużo lepszą skoczność i ochraniają kostki przed skręceniem. Z tego też powodu nawet przy rekreacyjnym sporcie buty sportowe męskie są ważne i należy mieć to na uwadze, jak idzie się do parku czy na boisko.

Wiele osób uwielbia chodzenie po górach, i robi to bez względu na porę roku. Osoby takie najczęściej są właściwie wyposażone na górskie wędrówki, a jednym z głównych elementów wyposażenia trekkingowego powinny być solidne . Buty do górskich wycieczek posiadać muszą kilka istotnych cech. Po pierwsze muszą być wysokie, przez co będą dobrze chronić kostkę przed możliwością skręcenia. Bardzo ważna będzie także odpowiednia podeszwa. Nie może ona być zupełnie gładka, ponieważ but będzie się ślizgał na mokrej ścieżce. Buty trekkingowe damskie] zdecydowanie powinny posiadać podeszwę z trochę głębszym profilem, ułatwiającym chodzenie po trudnym terenie, warto również przyglądnąć się materiałowi, z którego podeszwy są wykonane. Bardzo przydatna, szczególnie przy wycieczkach jesienią czy wiosną, gdy łatwo o deszczową pogodę, może być w obuwiu z membrana z goretexu, przy jej pomocy nawet w największą ulewę wnętrze buta będzie suche, co na pewno będzie miało wpływ na wygodę wędrówek.