Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Które obuwie kupić do joggingu? 18 stycznia, 2021

Jedno z najbardziej zasadniczych pytań, każdego początkującego biegacza – „w których bucikach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakiej nawierzchni będziemy biegać oraz jaki tryb życia prowadziliśmy do chwili, w którym zdecydowaliśmy się podjąć ten bardzo odważny krok – to znaczy stawić czoło wyzwaniu, jakim jest bieganie.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na początku chciałbym zaznaczyć, iż „kosmiczne” systemy, jakie w butach występują, to w dużej części nic innego jak chwyt marketingowy, nie dajcie się więc nabrać. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a już na pewno na jakość obuwia nie może wpływać liczba systemów oraz innych technologii rodem z filmu science fiction. Należyte buty do joggingu to takie, które w czynności biegania nie będą nam przeszkadzały i zagwarantują nam wygodę użytkowania. Kiedy zachwycisz się wygodą już na początku i stwierdzisz, iż buty mają to coś, nie zastanawiaj się i bierz (pod warunkiem, że przebiegłeś w nich co najmniej paręset metrów). W moim przypadku ta zasada sprawdza się wspaniale, ale znam przypadki biegaczy, którzy pomimo opisanego przeze mnie punktu widzenia, po paru ćwiczeniach zawiodły się na bucikach. Są to jednak marginalne przypadki. Sprawdź więcej: które obuwie wybierzemy na początku naszej przygody z joggingiem, będzie w znacznym stopniu wpływało na nasze samopoczucie podczas ćwiczeń. Prawidłowo dobrane buciki zagwarantują nam: komfort treningów, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u amatorów, zredukowanie ewentualnego bólu wynikającego z naszych niedoskonałości jak też dawniejszych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności. Buciki Nike Air max 90 przeznaczone do joggingu po ulicy, jak nazwa wskazuje określone są do biegania po chodnikach, asfalcie i innych utwardzanych nawierzchniach. Nie ma być to natomiast tylko asfalt, tego rodzaju buciki rewelacyjnie sprawdzą się również, gdy będziemy śmigać po ubitych, leśnych duktach. Tu najnowszy artykuł: opis.

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buty te cechują się małą wagą jak też dużą uniwersalnością.

Miałeś szansę przeglądnąć tutaj dużo interesujących postów, prawda? Tak samo moja strona internetowa czeka na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam dużo treści.

Buty trailowe tymczasem są to buciki przeznaczone do joggingu po naturalnym terenie z niemałą ilością piasku, kamieni jak też w wielu przypadkach błota. Charakteryzują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. W jaki sposób dopasowywać gabaryt, żeby bucik był wygodny? Przymierzając bucik w Nike sklep powinniśmy pamiętać, żeby buty zanadto nie ściskały naszej stopy.

Sprawdź obfite w zawartość przydatne notatki (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/30/Garnitur%20granatowo-niebieski), mające potrzebne dane na opisywany temat – wejdź zatem tutaj i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

/J]