Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Kto decyduje o tym, co jest modne? Wrzesień 7, 2018

Moda to bardzo ciekawa dziedzina… nie do końca wiemy czego, ale częściowo: świata sztuki, kawał świata show biznesu, a także zwyczajnie przemysłu. Modzie poddaje się dużo ludzi, mimo że nie wszyscy mają choć namiastkę pojęcia, o co w tym zagadnieniu chodzi.

Ale zacznijmy na nowo. Moda to wybrany nurt, który pochodzi trochę z tego, co aktualnie lubią ludzie: materiały jasne, ciemne; czy panie wolą w danym sezonie ubierać się w sukienki czy spodnie. A jednocześnie dużo dyktują projektanci mody, którzy mają wiele do powiedzenia w tej kwestii, choć z punktu widzenia laika dowolny pokaz mody ogranicza się do pokazania kolekcji abstrakcji, jakich nikt przy o pełni zdrowia psychicznego nigdy nie założy do wyjścia na ulicę.

Jedno z drugim plącze się i przeplata, a w końcu nadaje pewien rytm temu wszystkiemu i wyznacza jakieś wzorce. Z tego powodu, jeśli jakiś szanowany w świecie mody znawca zadeklaruje, że kobiecość w ciepłym sezonie znacznie skuteczniej wyrażą spódniczki mini niż kiecki i spodnie, może się okazać, że kobiety poczną je nosić, takie miniówki zaczną być cenione i wprowadzona zostanie taka właśnie moda.

Mimo to nie powinno się sądzić, że ludzie, którzy pragną prezentować się właściwie i nie odstawać spośród innych, choć chcą poddać modzie, poczną się nią dokładnie interesować i na bieżąco podglądać każde aktualne kroki projektantów mody, celebrytów i innych ludzi, którzy kreują jakieś trendy w ubiorach na dany sezon. Z pomocą takim ludziom nadciągają salony, które mogą zdawać się krokiem na łatwiznę, bo podają wszystko na tacy, jednak jakże pomocne, niedrogie, użyteczne i gustowne… Do firm, jakie oferują ciekawe, gustowne i z pewnością modne ciuchy, można zakwalifikować takie nazwy jak Zara, H&M, Reserved, C&A i mnóstwo pozostałych. Szczególnie łatwo obejrzeć ubrania Zara czy reszty firm przede wszystkim w pasażach handlowych, których sporo jest w większych polskich metropoliach. Znów: chociaż wydaje się to najprostszym z możliwych opcji i w opinii profesjonalistów jest to niezbyt właściwe podejście do zagadnienia mody i tworzenia swojego image’u, ubieranie się w salonach Zara i innych jest łatwe, niezbyt kosztowne, pozwala nie odróżniać się z tłumu niewłaściwymi strojami i utrzymać nieco swojego własnego wizerunku.