Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Krzesła z ery baroku w nowoczesnym apartamencie i modnej aranżacji? Wrzesień 26, 2019

Czym jest dobry styl? Co kilkadziesiąt lat jest to coś całkowicie innego. Dziś na miano modnego wciąż zasługuje mniejszy lub większy minimalizm. Mniej znaczy w tym wypadku więcej. Forma jest ważna, ale zachwyca raczej prostotą niż nadmiarem. Tak na dobrą sprawę zbyt duża ilość dekoracji jest aktualnie zestawiana przede wszystkim z kiczem. Pozłacane zdobienia w nadmiernych ilościach mogą przytłaczać i pasują tylko czasem do stylu wiejskiego.

krzesła w stylu barokowym
Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

A i w tym wypadku czasem prezentują się kiczowato. Jeśli dorzucić do tego dużą liczbę barwnych motywów na tapicerce to robi się ogromny przepych, czy nawet bałagan.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu lampa do przedpokoju następne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Tymczasem jeszcze czterysta lat temu to akurat był wyznacznik stylu. Mowa rzecz jasna o epoce baroku.Epoce tej za to nie da się odmówić barwności. Do dziś barok jest innym określeniem wystawności, a już uczniowie w szkole podstawowej kojarzą czym epoka ta się odznaczała. Nic dziwnego, że czasem reprezentantów takiego stylu można napotkać do w naszych czasach. Nie brakuje też barokowych elementów wyposażenia. Jednymi z najpopularniejszych są barokowe krzesła(źródło strony). Czy warto na je wybrać?

Tak jak powiedzieliśmy powyżej, barok obecnie z pewnością nie jest ikoną mody. Można jednak trafnie dodać go do modernistycznego projektu. Podobnie jak w piosence kompozytor może umiejętnie użyć dysonansu, tak i architekt wnętrz może ustawić niemodne krzesło tak, by zachwycało. Dzięki temu nawet barokowe krzesła są w stanie nadal wyglądać doskonale. Istotne jest jednak to, by użyć ich jako element projektu świadomie. Kiedy znajdą się w pomieszczeniu z pewnością będą przyciągać uwagę.

Jeśli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, nowa publikacja prezentuje drobiazgowo ciekawe tematy, które będą bardzo wciągające.

Nie powinny konkurować z pozostałymi dekoracjami. Krzesło barokowe będzie automatycznie główną atrakcją salonu lub innego wnętrza. Niewątpliwą zaletą jest natomiast to, że fotel barokowy ma grube poduszki i solidne oparcie, więc to fotel bardzo komfortowy.