Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze i odżywki 13 marca, 2022

Każda kobieta chce mieć piękne oraz zdrowe włosy, wzbudzające zachwyt u innych. Aby osiągnąć taki efekt należy stosować kosmetyki odpowiednie do naszych włosów. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek i nabłyszczaczy, podtrzymujących oraz poprawiających wygląd włosów.

Dobrać kosmetyki do typu włosów

Podstawą doboru odżywek musi być nasz rodzaj włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla wysuszonych. Zbyt ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy oraz sprawi, iż będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z kolei zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych oczekiwań. Na rynku dostępnych jest wiele typów odżywek. Warto wybrać odpowiadające naszemu rodzajowi włosów, by cieszyć się piękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

salon z kosmetykami do włosów

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki takie dadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest przecież kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który szczególnie jest widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, tak ja na tych przykładach. Nie wolno przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niewątpliwie odbije się na stanie włosów. Jednym z kluczowych problemów może być pojawiający się łupież.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się stosowanie nabłyszczaczy do prostych włosów albo ułożonych na tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, jednak w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, przykładowo na okolicznościową imprezę, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów albo balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a także dodają połysku, którym będziemy zachwycać inne osoby. Zatem żaden z rodzajów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w sytuacji wyjścia w gości.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrobisz fryzurę nie wychodząc z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela albo inne tego typu wyjście? Mając do dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o wyjątkową fryzurę we własnym domu. Na takie okazje możemy używać dodatek w postaci brokatu, czy ciekawej spinki.

Kategorie: Akcesoria