Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Kosmetyka na każdą kieszeń Wrzesień 7, 2018

Starając się dbać o skórę, zazwyczaj decydujemy się na zakup polecanych w sklepach bardzo drogich produktów kosmetycznych. Dobrze rozreklamowane, zamknięte w ślicznych opakowaniach firmowe artykuły, uruchamiają w kupujących w pewien sposób czarodziejskie myślenie odnośnie tego, że posiadają coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak osób analizuje skład kremów, a nawet jeżeli, opisy są zwykle tak niejasne, że zawarta w nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie ma branżowej wiedzy. Na tym głównie polega marketing w sektorze kosmetycznym, a zdecydowanie każdy powinien wiedzieć, że domowe oczyszczanie twarzy, czy ukręcenie równie dobrego kremu jak te do kupienia w drogeriach, nie jest tak skomplikowane.

Tanie kosmetyki wytworzone domowym sposobem, to nie tylko ulga dla portfela, ale też ogromna satysfakcja dla każdego. Wystarczy jedynie poszukać w sieci skład receptur na emulsje, które będą odpowiadać zapotrzebowaniom naszego naskórka, a potem odwiedzić dobry sklep z półproduktami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Fora są bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, jak też źródłem przydatnych wskazówek. Odnajdziemy tam także przepisy na domowe kremy odpowiednie na jesień, jak i sposób na zrobienie produktów do pielęgnacji włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kobiety które wybierają tylko naturalne produkty , ale też nie chcą rezygnować z make up-u, powinny doskonale poznać już kosmetyki mineralne. Są przetwarzane bez substancji chemicznych, co sprawia,że naturalnie są zdrowsze dla skóry. Nie są to tanie kosmetyki, ale ich dobroczynne właściwości, są równieżbardzo wartościowe. Mogą być stosowane przez wszystkich, nawet gdy mamy skórę przesuszoną. Kosmetyki mineralne mają też właściwości antyalergiczne, co generalnie stawia je znacznie wyżej, niż produkty przetwarzane w przestarzały sposób, nierzadko powodujące alergię.

Natura w każdym wariancie jest skuteczna. Kosmetyki produkowane bez chemicznego przetwarzania i wolne od składników konserwujących, są zdecydowanie korzystniejsze dla ciała – warto o tym pamiętać zanim po raz kolejny wpadniemy w sidła reklamy.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/