Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Kosmetologia – dlaczego warto wybrać ten kierunek?Czy kierunek Kosmetologi to interesujący wybór? Maj 16, 2020

Kosmetologia jest kierunkiem studiów, który otwiera różnorodne możliwości zawodowego rozwoju. Kierunek kosmetologia od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Ta kategoria bardzo intensywnie się rozwija, wykorzystując coraz bardziej doskonalsze techniki i wprowadzając zabiegi, jakie dają szansę na dłużej zachować piękny i młody wygląd. Dbanie o siebie coraz bardziej wchodzi społeczeństwu w nawyk, stąd dynamiczny rozwój kosmetologi, za którym łatwiej nadążyć, jeżeli pozna się podstawy wykonywania zawodu w trakcie studiów.

studia wyższe - zajcia
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Kierunek kosmetologia daje szansę na zdobycie informacji między innymi z dziedziny zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających oraz różnorodnych sposobów dbania o cerę. Ale to nie wszystko (kierunek kosmetologia). Wśród zagadnień, z którymi są zaznajamiani studenci, znajdują się tematy z zakresu dermatologii i medycyny kosmetycznej, kosmetyków oraz produktów użytkowanych do ich wytwarzania, a także makijażu i stylizacji. Pozostałe korzyści, jakie daje studiowanie na tym kierunku, to zapoznanie się z zasadami prowadzenie swojego salonu kosmetycznego, troski jego wizerunek, sposoby na zdobycie klientów, jak również właściwa obsługa klienta, wzbogacona o psychologiczne, jakie przydają się w pracy z ludźmi. Kierunek kosmetologia na pewno jest dla tych, którzy chcą ciągle się rozwijać oraz doskonalić swoją wiedzę..

Po zakończeniu studiów na kierunku kosmetologia pojawia się wiele opcji zatrudnienia. Absolwenci mają możliwość między innymi otworzyć swój gabinet lub szukać zatrudnienia w salonach urody, gabinetach odnowy biologicznej, wellnes. Wśród możliwości pracy pojawiają się też przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją kosmetyków, ale też gabinety medyczne (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie). Większość czelni proponuje bogaty wachlarz ćwiczeń, tak by absolwent po zakończeniu studiów miał wystarczającą wiedzę do wykonywania swojej pracy. Studia te wymagają poznania wielu dziedzin, sięgają w głównej mierze do tematyki biologicznej, medycznej, chemicznej.

Wiedza teoretyczna w owym zakresie jest bardzo ważna, ale jej podbudowanie ćwiczeniami praktycznymi, pozwala na wprowadzenie studentów w zagadnienia pracy kosmetologa oraz nabywania doświadczenia pod okiem specjalistów, którzy wyrobią w przyszłych pracownikach branży kosmetologicznej dobre nawyki, a one będą procentować w przyszłości, przynosząc jak najwięcej pożytku zadowolonym klientom. Kosmetolog ma znacznie obszerniejszą wiedzę od kosmetyczki, dlatego często jest zawodem bardziej poważanym, zwłaszcza, iż wykonuje zaawansowane zabiegi, na przykład te zalecane przez lekarzy dermatologów.