Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Korzystny wpływ soli bocheńskiej na organizm i dobre funkcjonowanie Luty 9, 2019

Kiedyś sól była cenna jak kamienie szlachetne. Kopalnie soli w średniowiecznej Polsce najczęściej mieli w posiadaniu najbogatsi panowie lub sam władca. Dziś sól kuchenna stała się powszechna. Bardziej cenne stały się sole lecznicze, bardzo popularne w ośrodkach Spa i w domach.

Domowa strefa relaksu
Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS

Najpopularniejsza w naszym kraju sól jodobromowa to sól (strona internetowa) bocheńska. Jej nazwa pochodzi od małopolskiej miejscowości Bochnia. Roztwory soli bocheńskiej są bogate w jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Stosowane są zarówno przy kąpielach ( tutaj należy dodać jej około kilograma), jak i wdychając ( kilka gramów na szklankę to odpowiednia ilość ).

Autor: iStockphoto.com

Sól jodobromowa jest polecana w przypadku chorób reumatycznych, zapaleń stawów, wszelkich chorób układu kostnego i zapalenia korzonków. Sole lecznicze pomagają przy rehabilitacji i dochodzeniu do zdrowia, a także czynią łatwiejszym relaks po długotrwałym wysiłku, kojąc nerwy i napięcia. To nie wszystko, wdychanie ma zbawienny wpływ na kurację schorzeń dróg oddechowych, wspomagają wykrztuszanie i zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, łagodząc ból. Także w dermatologii sól bocheńska bardzo pomaga. Używa się jej, obok głównych leków, w leczeniu wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Sole lecznicze znajdziemy w klinikach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, klinkach odnowy biologicznej i masażu. Niezwykle uczęszczane też obecnie okazały się groty solne, gdzie przez chwilę można się rozluźnić w otoczeniu zdrowych brył solnych. Pozwala to użytkownikom poczuć się zupełnie jak nad Bałtykiem i zgromadzić energię na następne dni.