Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Kobieta i buty – jakie fasony są nam niezbędnie konieczne? Czego powinnyśmy szukać na sklepowych półkach? 26 kwietnia, 2022

Prawopodobnie każda kobieta ma bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, z kolei kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydałyby się następne. Jest w tym trochę prawdy, jako że nawet, jeżeli kobieta nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do kwestii swojego wyglądu, nie interesuje się modą i panującymi trendami, to przeważnie i tak ma więcej butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

Aktualnie buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest niezmiernie duży. Liczba dostępnych fasonów, odcieni, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie potrzebne kobiecie w zależności od pory roku.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o okres zimowy, na pewno bezwzględnym ‘must have’ są kozaki.

Zaciekawił Cię ten wątek? Kliknij na nasz link, tam na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość danych na problem, który Cię zainteresował.

W aktualnej chwili zdecydowanie trudno jest znaleźć dobrze wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe obuwie zimowe. To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie dodatkowo jakoś ocieplona Czytaj dalej.Nie ma wątpliwości co do tego iż zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, stąd wybór obuwia pozbawionego ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafce powinny stanowić botki, które posłużą nam w okresach przejściowych takich jak jesień i wiosna. Tu także niezmiernie istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie. Opady oraz roztopy w tych okresach mogą doprowadzić do przemoczenia obuwia, jeżeli wobec tego postawimy na jakość i znajdziemy solidną parę botków, bez wątpienia uda nam się uniknąć nieprzyjemności.

Oczywiście latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów tego rodzaju obuwia jest naprawdę dużo, wszystko zależy od naszych gustów. Istotne, aby były one dobrze dobrane i nas nie obcierały. Okres letni zwykle związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Niezależnie od pory roku dobrze jest zwrócić jeszcze uwagę na czółenka damskie oraz baleriny , pod tym linkiem znajdziesz więcej.. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnorakich imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny natomiast są od paru lat bardzo popularnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeżeli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wymienione tutaj fasony obuwia to pewien podstawowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla różnego rodzaju stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Naturalnie istnieją dodatkowo dziesiątki innych opcji, z których wiele kobiet korzysta wzbogacając swoją szafkę z butami w coraz to świeższe zdobycze…