Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Każdy z mężczyzn musi się golić, ale czy każdy potrafi? O czym musimy pamiętać w czasie golenia, by nie podrażnić skóry? Czerwiec 21, 2018

Dla wielu panów pierwszy zarost jest powodem do domu, to jednocześnie początek problemów z goleniem. Może czynność wydawać się niezbyt skomplikowana, ale jednakowoż jest w stanie sprawiać problemy, w szczególności nastolatkom, jacy mierzą się po raz pierwszy z tą czynnością. Może to powodować problemy ze skórą, jak w tej sytuacji się golić?

brzytwa do golenia
Tego rodzaju kłopoty nie mają jedynie młodzi mężczyźni, ale już bardziej zaawansowani. W przeszłości golono się brzytwą ostrzoną na skórzanym pasie, następnie już maszynkami na żyletkę. Dziś mężczyźni korzystają z golarek elektrycznych lub maszynek – jednorazowych, a również z wymiennymi ostrzami. Słaby zarost z łatwością możemy ogolić najmniej skomplikowaną maszynką, lecz twardy wymaga już dobrego sprzętu oraz najlepszego zmiękczenia. Możesz wybrać mydło, piankę, a także żel. Jednocześnie, czasem sam kontakt kosmetyków ze skórą jest w stanie spowodować pieczenie lub swędzenie. Jego przyczyną być może nawet drobny stan zapalny skóry. Jeżeli po zmianie kremu do golenia dolegliwość nie ustąpi, lepiej udaj się do dermatologa.

Mimo że istnieją dziś nowoczesne metody na golenie, to duża ilość mężczyzn korzysta z bardziej nieoczywistych sposobów, jakie kojarzą się z dawnymi czasami i wydają się być bardziej męskie. Takie produkty, jak derby extra czy Coticule, to obowiązkowy sprzęt do takiego rodzaju golenia (sprawdź derby extra). Coraz większa ilość mężczyzn próbuje się tak golić, a co więcej powstają takie miejsca, gdzie stylowo można ogolić (polecamy pedzle do golenia) brodę. Jest tam najbardziej profesjonalny asortyment do golenia i stylowe wnętrze, stylizacja jest iście męska, taka jak być powinna w miejscach, do których przychodzą sami panowie. Jest pędzel badger (więcej o ofercie), niezawodna brzytwa firmy coticule , jest świetna obsługa. Nie każdy jednak chodzi do takich miejsc, większość goli się w domu, powtarzając te same błędy.

Tymczasem trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Jak posiadasz suchą cerę to nie czyść twarzy mydłem. Skóra podatna do przetłuszczania i mieszana wymaga kosmetyków, jakie minimalizują wydzielanie łoju i mają substancje oczyszczające, dobry jest olejek z drewna herbacianego. Skórę z trądzikiem trzeba golić bardzo uważne, gdyż jest wrażliwa na różne urazy. Ropnych guzków nie powinieneś ścinać maszynką, bo zmiany skórne będą na całej twarzy. Różne przebarwienia omijaj przy goleniu. Jak zbytnio często będziesz je kaleczył mogą z czasem przemienić się w zmiany nowotworowe. Po goleniu koniecznie zastosuj na skórę twarzy środek łagodzący podrażnienia.
Categories: Akcesoria