Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jesień to nieprzyjazny czas dla kobiecej urody – jak uporać się z osłabionymi paznokciami i niesfornymi Wrzesień 7, 2018

Jesienny spadek formy organizmu i niekorzystne warunki atmosferyczne fatalnie odbiją się na kobiecej urodzie. Polki skarżą się na zły stan paznokci i niemożliwe do zdyscyplinowania kosmyki. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci zazwyczaj wywołane jest złym sposobem ich piłowania. Warto choćby na krótki okres zrezygnować z piłowania i zafundować sobie dobrą odżywkę. Nakładana regularnie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być nawracającym problemem – . Znakomitym preparatem jest również znana już naszym babciom metoda, czyli nakładanie na płytce osłabionego paznokcia kropli oleju rycynowego. Wtarty także w w skórę i dłonie, a potem pozostawiony na całą noc, dogłębnie odżywi skórę i odbuduje paznokcie. Jeżeli rozdwajanie paznokci uporczywie jednak wraca, można spróbować suplementom. Tabletki ze skrzypem i wyciągiem z pokrzywy wzmocnią nie jedynie paznokcie, ale również poprawią kondycję skóry i fryzury. Jesienna wilgotność powietrza zdecydowanie im nie służy, wyjątkowo tym ze skłonnością do falowania. Ciężko zdyscyplinować niesforne włosy, które z powodu wilgotnego powietrza puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie należy sięgnąć po profesjonalny szampon do włosów kręconych . Jego dostosowana do specyfiki włosów receptura ułatwi okiełznać nawet te najtrudniejsze do uczesania kosmyki. Zatrzyma też puszenie, a fryzura zachowa odpowiedni kształt, bez względu na wilgoć powietrza. Szampon do włosów kręconych często uzupełnia też odżywka lub maska z tej samej serii.

Warto pamiętać o ich regularnej aplikacji. Wzmocnią kosmyki, nadadzą im połysku i miękkości, a zarazem wzmocnią wpływ szamponu. By jeszcze lepiej je zregenerować, można wetrzeć odrobinę oleju rycynowego w pasma podczas mycia. Sekretem powodzenia działań jest jednakże ich systematyczność. Należy pamiętać o aplikowaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu włosów profesjonalnym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień nie będzie już tak trudnym czasem dla urody.