Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakimi sposobami obecna medycyna kosmetyczna może sobie radzić z najróżniejszymi problemami z wyglądem. Maj 14, 2020

Wraz z upływem lat nasze ciała będą się zmieniały, i to nie zawsze na lepsze. Skóra zaczyna tracić swoją dotychczasową sprężystość, a w wielu miejscach pojawiają się mniejsze i większe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na część z tych problemów znaczący wpływ będzie miał sposób życia. Niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, przemęczenie i stres to podstawowe elementy powodujące kłopoty z wyglądem.

otyłość
Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że takie zaniedbania są szybko widoczne, lecz ich wyeliminowanie wcale nie będzie takie proste i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Na szczęście bardzo w powrocie do formy pomóc może współczesna kosmetologia, proponując szereg zabiegów redukujących niechciane objawy i dających lepszy wygląd. Na przykład w przypadku tak często występującej pomarańczowej skórki panie mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (czytaj pełen artykuł), dzięki którym będą się mogły uporać z tymi niezbyt estetycznymi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń zdecydowana większość z tych zabiegów jest niezwykle bezpieczna i nie daje żadnych skutków ubocznych.

Kolejnym obszarem, który jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak powszechnie spotykany tłuszcz. Jeszcze do niedawna główną techniką jego eliminacji była tradycyjna liposukcja kolan (sprawdź na stronie). Zabieg ten wykonuje się za pomocą wbijanych pod skórę igieł, przez które usuwane są tłuszczowe komórki. Lecz jest on dość inwazyjny, będzie wymagał poważnej ingerencji w organizm i niekiedy może powodować rozmaite powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
Źródło: http://www.lipoline.pl/

Dlatego też powoli się zaczyna się z niego rezygnować na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i skuteczniejszych metod. W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się liposukcja ultradźwiękowa, używająca fal o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczu. W przeciwieństwie do typowej odmiany tego zabiegu nie ma tu żadnej ingerencji w organizm, przez co eliminuje się możliwość pojawienia się wielu powikłań. Liposukcja ta używana być może na wszystkich częściach ciała, nie ma żadnego problemu aby przy jej pomocy usunąć na przykład tłuszcz na twarzy (sprawdź przykłady).

Categories: Akcesoria