Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakim sposobem ubierać się modnie w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2014 Wrzesień 7, 2018

Czy warto podążać za trendami w modzie? Naturalnie większość kobiet chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak pójdziemy na podbój butików, lepiej sprawdzić, co proponują nam znani projektanci. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej na pewno są cenną wskazówką, by wyszukać w tym sezonie coś dla siebie.

kobieta w sukience
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na tkaninach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne kolorowe kwiaty i geometryczne motywy. Z kolorów ideą jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W wiosennym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji stonowanej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo romantyczny. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, gdyż, w zależności od odcienia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Na dzień dzisiejszy możemy z fantazją przebierać w wielu odcieniach żółtego, od nasyconego żonkilowego po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień preferujemy, należy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu koloru do pozostałych rzeczy.

kobieta w czerwonym płaszczu
Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (sprawdź to: ). W kolekcjach światowych projektantów pojawiły się wzory kwiatowe w przeróżnej postaci. Możemy śmiało wybierać między bardzo kolorowymi a jasnymi kolorami. Kwiaty na ubraniach mogą przybierać różne desenie, na przykład ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub małe. To zwyczajnie ponadczasowy wzór na wiosnę. Każdej z nas dodadzą kobiecości i doskonale wyglądają w dowolnej części garderoby – od bluzek po spodnie. Znajdziemy je na torbach i biżuterii. Kwiatowy wzór to ulubiony motyw kobiet romantycznych, ale sprawdzi się także w eleganckich stylizacjach. Generalnie lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi rzeczami, bo sam deseń jest już wystarczająco intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna niespodzianek, to styl klasyczny jest zawsze aktualny przezroczystości i biel to także silne tendencje sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na wypoczętą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są idealne na gorące dni. Na co dzień lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo widocznych, po delikatne. Trendy jest mieszanie stylów z rozmaitych lat oraz odniesienia do lat 50-tych. Biel nosimy solo lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Można też łączyć różne mocne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.