Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakiego rodzaju obuwie nadają się w trakcie jazdy na desce? Wrzesień 7, 2018

Chyba każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest właściwe dobranie obuwia. Jest to istotne nie tylko w przypadku butów, które zakładamy na co dzień, lecz w głównej mierze tych, które mamy na sobie, gdy trenujemy wszelkiego rodzaju sporty. Dobrze dobrane obuwie jest bardzo ważne szczególnie, kiedy uprawiamy skateboard. Dobrze dopasowane buty na deskę mogą nam zagwarantować nie tylko większy komfort jazdy, lecz przede wszystkim dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie różnego rodzaju kontuzji. Powinniśmy zatem dowiedzieć się, jakimi atutami winno wyróżniać się obuwie, jakie zakładamy na deskę.

skate
Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę muszą mieć między innymi grubą podeszwę. Przykład mogą stanowić choćby. Najlepiej, jeśli są one klejone i szyte równocześnie. Wygodę w znacznym stopniu gwarantuje miękka okładzina znajdująca się we wnętrzu buta.Niektórzy uważają, iż nie musimy mieć szczególnego obuwia na deskę. Ale to nieprawda. Każdy, kto „na poważnie” jeździ na desce przyzna, że właściwe buty skate to podstawa! I wcale nie jest prawdą, że żeby kupić idealnie dopasowane buty tego typu musimy przeznaczyć fortunę. Wystarczy mieć na uwadze bardzo modne ostatnimi czasy buty Timberland, które obecnie można kupić w niezwykle przystępnej cenie, a równocześnie zapewniają o wiele lepszą wygodę jazdy. Inwestycja w dobre obuwie Timberland powinna skutkować wieloletnim użytkowaniem!

Należy mieć na uwadze to, by obuwie na deskę posiadało cholewkę wyprodukowaną ze skóry lub też z zamszu. W przypadku wyściółki najlepiej jest wybrać tę wykonaną z materiału włókienniczego. Ważne jest także, aby w środku mieściła się miękka, komfortowa wkładka. W butach skate idealnie sprawdza się także podeszwa przygotowana z tworzywa sztucznego. Trzeba zwracać uwagę także na to, czy przy obuwiu znajduje się niezbędny system pasków, mających na celu utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów muszą być gąbkowane.
Jeżeli będziemy mieć na uwadze najważniejsze kwestie, z całą pewnością dobierzemy obuwie, które będziemy użytkować przez bardzo długi czas. Ważny jest również fakt, iż odpowiednio dobrane obuwie (buty marki Skechers) na deskę zapewnia nam komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.
Categories: Obuwie