Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakiego producenta kosmetyków warto stosować do pielęgnacji włosów? 18 maja, 2022

Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów atrakcyjności. Nie ma znaczenia jaki mają kolor lub długość – zawsze powinny być jak najlepiej zadbane. Niestety, farbowanie, zabiegi stylistyczne, prostowanie sprawiają, że niekiedy ich wygląd naprawdę pozostawia sporo do życzenia. W jaki sposób w takim razie pielęgnować włosy, żeby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki? Jak wybierać idealne kosmetyki?

profesjonalne szampony do włosów
Najważniejszym krokiem musi być wybór stosownego szamponu. Rozwiązaniem są profesjonalne szampony do włosów, jakie można kupić w hurtowniach fryzjerskich, salonach lub kurs medycyny estetycznej dla lekarzy w internecie. Sprawdzą się również delikatne szampony, przykładowo te produkowane dla dzieci. Istotne by były pozbawione silnych detergentów: SLS oraz SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być wykorzystywane regularnie, aby usunąć zgromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu łagodniejszy szampon będzie zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. Dodatkowo, włosy muszą zostać pozostawione do samoistnego wyschnięcia. Nie należy wycierać ich ręcznikiem, ponieważ kiedy są mokre szybciej ulegają zniszczeniom mechanicznym. Ewentualnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć włosów całkowicie. Rzecz jasna, poza szamponem, należy wybrać również odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne – na półkach sklepów królują pod tym względem chociażby kosmetyki Schwarzkopf (atrakcyjna oferta). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silniej oddziałującą, którą będzie się stosowało przed myciem oraz odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Kiedy jest się posiadaczką kosmyków przetłuszczających się, można zrezygnować z odżywki na rzecz intensywniejszej pielęgnacji przed myciem bądź aplikować ją wyłącznie od ucha w dół omijając skórę głowy. Na maskę warto założyć na dodatek czepek i ogrzany ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się uchylają i składniki odżywcze prościej wnikają do jego wnętrza.

Niemałe znaczenie ma również odpowiednia stylizacja. Szeroką gamę kosmetyków można znaleźć w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych chociażby warto nabyć preparat utrzymujący skręt. Włosy przyklapnięte warto wzmocnić produktami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc rzeczywiście wiele.