Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakie używane codziennie ubrania zostały wytworzone dla wojska? Kwiecień 16, 2019

Ogólnie jest wiadome, iż Mężczyźni wielokrotnie lubią rozwiązania jak najbardziej błahe. Dzięki temu na ogół są to również rozwiązania w najwyższym stopniu wydajne.

Tyczy się to mnóstwa obszarów, w tym także męskiej mody.
Narciarze
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym owego przykładem jest budrysówka, zatem krótki płaszczyk stosowany kiedyś przez marynarzy. Jest on zapinany na specjalne kołki wytworzone z drzewa lub z plastiku. Umożliwiało to albowiem żeglarzom ubieranie budrysówki nawet bez konieczności rozbierania rękawic. Odmienną właściwością, którą charakteryzuje się budrysówka jest doszywany lub doczepiany na guziki kaptur czy obszerne, przyszywane na grzbiet kieszenie. Budrysówka wywodzi się z angielskiej żeglugi wojennej. W dzisiejszych dniach wraca do mody oraz jest stosowana na co dzień przez różnorodnych ludzi nie powiązanych nawet w żadnym szczeblu z działalnością na morzu. Jeżeli więc życzysz sobie swym stylem ubierania się nawiązać do tej chlubnej przeszłości, być może właśnie budrysówka jest właściwym dla Twojej osoby ubraniem?
Analogiczną wojskową przeszłość posiadają także spodnie (sprawdź więcej) chinosy. Zostały one wytworzone na potrzeby amerykańskiego wojska walczącego z Hiszpanią o Filipiny. Spodnie (damskie spodnie jeansowe) chinosy zawdzięczają swoją markę oczywiście Państwie Środka a konkretnie wywodzącym się z owego kraju robotnikom, którzy szyli dla amerykańskiej armii takowe spodnie chinosy. Są one wyjątkowo wygodne i dzięki temu, że są dosyć cienkie, są przystosowane do stosowania w wyższych ciepłotach.

Spodnie chinosy są zatem najlepsze na lato, lecz można ich używać o każdej porze roku. Spodnie chinosy są niezwykle wygodne i przyjemne w dotyku oraz najlepsze na co dzień, gdyż są to spodnie bawełniane.