Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Które preparaty dobrze stosować, by nasze ciało było zadbane każdego dnia? Wrzesień 7, 2018

Świetna pielęgnacja skóry ciała nie może ograniczać się jedynie do podstawowej higieny osobistej. Co dzień trzeba wcierać w ciało różne specyfiki, dobrze gdyby były silnie nawilżające, takiego rodzaju jak oliwki lub balsamy. Troszczenie się o to jak wygląda nasza skóra musi być koniecznością, lecz nie tylko. Warto dbać o każdą część ciała, również o włosy, pomocne w tym będą profesjonalne szampony do włosów.

bardzo atrakcyjne oferty
Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Procesy odnowy skóry ciała zachodzą wolniej niż te w okolicach twarzy. Identycznie jak skóra twarzy, skóra na reszcie ciała może być różna – wrażliwa, sucha i normalna. Może się wydawać, iż skóra ciała jest odporniejsza niż skóra twarzy, to jednakże często może ona ulec podrażnieniu za sprawą działania jakiegoś kosmetyku. Należy obserwować skórę ciała. Kiedy po stosowaniu któregoś preparatu dostrzeżemy, iż jest ona zaczerwieniona, albo będziemy czuć pieczenie, to może to mówić o jej podrażnieniu. Kiedy po zastosowaniu danego kosmetyku zaobserwujemy na skórze niepokojące objawy, to lepiej zrezygnować z jego dalszej aplikacji.

Identycznie możemy powiedzieć o włosach. Jeżeli dany szampon czy odżywka powodują niepożądane objawy to najlepiej z tego zrezygnować zanim okaże się za późno. Najlepiej od razu używać dobre kosmetyki na przykład matrix włosy. Również do skóry znaleźć można sporo ciekawych kosmetyków, gdyż są różnego rodzaju balsamy nawilżające, regenerujące oraz wygładzające. Obecnie w kosmetykach znacznie ogranicz się ilość chemii, zamiast tego większa jest ilość substancji organicznych. Na wszystkich kosmetykach musi być umieszczona lista obecnych w jego składzie substancji. To powoduje, iż łatwo można sprawdzić, co ma w środku taki balsam, odżywki do brwi czy inny kosmetyk (przykładowe produkty).

włosy
Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com
Wciąż większa ilość firm produkuje kosmetyki, które mają naturalne składniki pochodzenia organicznego, nie zawierają one w swym składzie substancji chemicznych. Jednak środki pochodzenia naturalnego mają swoje minusy. Składniki pochodzenia roślinnego mogą być źle tolerowane przez skórę, są też czasem przyczyną alergii. Przed wyborem więc tego typu produktu dobrze zdobyć jego próbkę, by go przetestować. Nie powinniśmy obawiać się produktów, jakie mają jakieś składniki chemiczne. Zanim zostaną one dopuszczone do użytku są dokładnie sprawdzane. Z reguły są również lepiej tolerowane przez skórę niż typowe substancje pochodzenia naturalnego.