Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jakie ciuchy są niezbędne w zimie Grudzień 15, 2018

Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety, mamy zimę i mamy mus, jako co roku ukryć krótkie spodnie w szafie, a w zamian wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Rękawiczki jakie są każdy widzi. Głównie mają chronić palce, mają nas chronić przed odmrożeniami, mają też łądnie wyglądać. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, choć dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jaki rodzaj rękawiczek wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: przedłużane rękawiczki czy męskie i damskie rękawiczki pięciopalczaste.

Mitenki to najlepszy wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki (tutaj więcej) bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy.

Naturalnie, że w internecie znajdziesz niebywałe tematy.Na opisywany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do witryny (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/sprzet-turystyczny-dla-dzieci/sprzet-turystyczny-dla-dzieci-kije-trekkingowe)!

Już od osiemnastego stulecia mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, w czasie, kiedy temperatura co prawda spada do zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że palce nam nie zmarzną, za to będziemy mieć fajny dodatek do garderoby.

czapka
Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś temperatury spadną musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie tylko ochraniają nas przed zimnem, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki torównież jednak rękawiczki jednopalczaste (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz rękawiczki pięciopalczaste (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.