Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jaki stanik nabyć? Wrzesień 7, 2018

Funkcją stanika jest podtrzymywanie biustu a przez to również odciążanie kręgosłupa. Ale nie tylko – staników używamy także do uwydatnienia albo też optycznego zmniejszenia piersi, modelowania ich oraz zwyczajnie do cieszenia się uroczą i idealnie dopasowaną bielizną. Stanik spełni te wszystkie funkcje, jeżeli go odpowiednio dobierzemy. Po pierwsze musimy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać wkładając wybrany stanik.

czerwony biustonosz
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku można zakupić ogrom typów biustonoszy. Do najpopularniejszych należą staniki rodzaju soft, semi – soft, biustonosze usztywniane i sportowe.

Stanik – hiperłącze do strony – z gatunku semi – soft, czyli pół usztywniany, jest w chwili obecnej bardzo popularny (oprócz biustonoszy soft i biustonoszy usztywnianych). Jego krój bywa różny. W tym gatunku występuje najwięcej fasonów. Semi-softy to biustonosze posiadające miseczkę po części usztywnianą, a po części miękką.

Wśród biustonoszy usztywnianych spotykamy się ze wszystkimi krojami i rodzajami: balkonetka, plunge, halfcup, multiway, strapless, bardotka a także kroje będące kombinacjami wyżej wymienionych. Stanik usztywniany możemy podzielić na dwie odmiany.

Jedna z nich to staniki, których miseczki są klasycznie szyte, druga natomiast to biustonosze z miseczkami formowanymi termicznie, bezszwowymi (tak zwana kopa).
Biustonosze sportowe natomiast mają za zadanie kompresować piersi i uniemożliwić im tzw. „bounsowanie”, czyli podskakiwanie przy intensywnym ruchu, dzięki czemu kobiety mają zapewnioną wygodę w trakcie gimnastykowania się.

W nowoczesnych biustonoszach sportowych stosowane są najnowsze osiągnięcia techniczne. Materie wykorzystywane do szycia biustonoszy sportowych muszą „oddychać” – np. taki: biustonosz typu soft.

„Sportowiec” ma za zadanie zapewnić kobiecie max komfortu podczas aktywności ruchowej.
W chwili obecnej na rynku dostać możemy dwa rodzaje biustonoszy sportowych, na fiszbinach oraz bez fiszbinów. Tych drugich jest znacznie więcej.
Biustonosze sportowe są dość wysoko zabudowane, przypominają bardziej krótkie koszulki niźli standardowe staniki.