Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak trzeba dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na co zwracać uwagę? Co jest ważne? 3 maja, 2022

Okulary przeciwsłoneczne są niezwykle istotne, to na pewno coś więcej niż jedynie modny dodatek do ubrania. Dobre jakościowo soczewki ochraniają oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, jednocześnie polaryzują światło słoneczne.
Rodzaje okularów z podstawowym filtrem UV, z powodu stałej ilości przepuszczanego światła, są najlepsze w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia oraz moc filtra dobiera się odnosząc do jasności otoczenia oraz uwrażliwienia na światło osoby, która nosi okulary. W takim sensie najbardziej odpowiednie są typy takie jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne zmniejszają szkodliwe dla oczu światło, jakie odbija się od dość jasnych powierzchni.
Pomocne jest to szczególnie zimą, jak ostre słoneczne światło odbija się od śniegu oraz lodu i może podrażnić oczy. Poziom przepuszczania światła a także ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy użytego filtra UV. Najbardziej profesjonalne są okulary chanel, a jak planujemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o specjalistyczny test z pojawiającym się obrazkiem, jaki widać dopiero po włożeniu okularów. Są również okulary fotochromowe, czyli takie, jakie w zależności od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na prawidłowe widzenie jednocześnie w warunkach intensywnego, lecz i niezbyt mocnego nasłonecznienia.

Warto pamiętać, iż okres przejścia od stanu ciemnego do jasnego wynosi jedynie parę minut, więc przygotowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie ma miejsca jakoś bardzo szybko. Nie jest ważne, jaki rodzaj okularów dobierzemy, zawsze powinny być to wysokiej jakości modele, jak okulary przeciwsłoneczne emporio.