Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak sprawa się ma z tym goleniem w dzisiejszych czasach? Czy powraca się do tradycyjnych metod golenia? Listopad 29, 2018

To zdecydowanie sfera mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest doskonale znane każdemu panu, pojawiające się w którymś momencie życia a potem pozostaje już do końca. Nieistotne, czy mamy mocny zarost, który odnawia się bardzo szybko, czy może niezbyt intensywny, o jakim nie musimy ciągle myśleć, nie damy sobie rady bez dobrej pielęgnacji.

brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, że młodzi chłopcy wyczekują zarostu i zazdrośnie spoglądają na starszych chłopaków, a później zarost jest czymś tak powszechnym, a nawet męczącym. Nie pamięta się o tych chwilach, kiedy marzyło się o prawdziwej brodzie. Później kojarzona jest już tylko z obowiązkiem, czymś nieciekawym, bez którego ciężko się obejść. Rzecz jasna, nikt nie przymusza do golenia, można mieć brodę długą do ziemi, natomiast nie zawsze to wygląda dobrze.

W dzisiejszych czasach zarost jest jednak coraz bardziej modny. Potocznie zwany “styl drwala” opisuje pana, który ubiera się nad wyraz męsko a przy tym ma długą brodę. W ślad za tym idą także różne zmiany. Bo jeszcze jakiś czas temu najpopularniejsze były nowej technologii elektryczne maszynki do golenia.

Ten najnowszy wpis (http://www.dortex.pl/odziez-uzywana-dostawy/) zainteresował Cię tak bardzo, że masz chęć na więcej? Szalenie nas to ucieszyło. Zatem wejdź w poniższy link.

Właściwie jeśli chodzi o nasz kraj, to po czasach komuny ta zmiana była dość rewolucyjna. Wcześniej stosowało się proste urządzenia do golenia, aż tu w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to zmieniło – na rynek weszły nowoczesne, elektryczne urządzenia, z których wszyscy zaczęli korzystać. Dziś wraca to co dobre i rzeczywiście męskie, czyli maszynka na żyletki i brzytwa do golenia. Przeróżne firmy zyskują na znaczeniu, lecz w szczególności takie, które kultywują to klasyczne golenie. Nie mówiąc już o takich, które te kultowe rzeczy dano temu wypuszczały na rynek. Powrót do swoich klasycznych wyrobów jest dla niech często przywracaniem do życia starych gadżetów dodając do nich trochę nowoczesnego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miastach coraz częściej możemy spotkać salony tylko dla mężczyzn, w których mogą oni zadbać o swoją brodę (Polecamy Truefitt & Hill krem do golenia). Nie chodzi natomiast o to, by hodować brodę, która będzie bezładna. Ważne jest, by była ona wypielęgnowana. O taką brodę warto dbać, staje się ona jeszcze bardziej atrybutem męskości.