Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak powinno się dbać o włosy o większej długości, najważniejsze zasady ich pielęgnacji. Wrzesień 7, 2018

Lśniące, długie włosy są marzeniem niejednej kobiety. Już samo ich zapuszczenie będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ włosy sięgające tylko łopatek będą potrzebować przynajmniej kilka lat na to aby urosnąć. Przez ten czas muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze wydłuża czas, lecz jest to niezbędny zabieg, jeśli będzie się chciało je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów
Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem nieco dłuższych włosów jest ich spora łamliwość, a także rozdwajanie się końcówek. Jeśli pojawi się taka sytuacja, to jedyną możliwością będzie przycięcie włosów z takimi końcówkami, niekiedy dość znacznie, z tego też powodu dużo korzystnie jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się powinno się regularnie odżywiać specjalnymi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne przycinanie co kilka tygodni. Poza tym dłuższe włosy będą wymagać dużej, systematycznej dbałości, bo jedynie w takim przypadku będą one w dobrym stanie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć włosy do samego pasa lub jeszcze dłuższe.

odkyj więcej na ten temat
Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji długich włosów jest odpowiednie rozczesywanie. Warto to zrobić także przed myciem, wówczas nie powinny się zbyt mocno plątać. Włosy powinny być suszone w postaci rozpuszczonej, przede wszystkim szybciej wtedy wyschną, a poza tym będą mniej wrażliwe na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko to będzie możliwe powinno być naturalne, trzeba jak najbardziej ograniczyć używanie suszarki, bo strumień ciepłego powietrza również działa niezbyt korzystnie na formę włosów. Na zakończenie pozostaje najważniejszy etap pielęgnowania, to znaczy dokładne uczesanie suchych i czystych włosów.

Do czesania warto kupić naprawdę dobre przyrządy – na przykład doskonale będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (zobacz: interesujące przykłady), zaliczane do najlepszych tego typu produktów w sprzedaży. Szukając dobrej szczotki odwiedzić można jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, tam na pewno uda się kupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniego pielęgnowania długich włosów.
Categories: Akcesoria