Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak pachnieć z klasą – czyli co mieć na uwadze przy wybieraniu odpowiednich perfum Wrzesień 7, 2018

Perfumy są jak druga skóra. Są dopełnieniem idealnie leżącego stroju, akcentują charakter stosującej je osoby. Jednak niestety przeważnie bywa tak, że zapach, który nie został właściwie dobrany, gryzie się ze wizerunkiem konkretnej osoby, powodując dysonans w odbiorze całości. Sam właściciel zapachu który gryzie się z indywidualnym zapachem skóry, może czuć się źle, opatulony takimi aromatami.

drogeria
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W skrajnych wypadkach perfumy, szczególnie mocniejsze korzenne albo orientalne nuty powodują bóle głowy, brak koncentracji albo ogólne rozdrażnienie. Tu też powodem może być niewłaściwy dobór perfum – zobacz i porównaj -. Bardzo istotne jest, by były to oryginalne kosmetyki . Często mieszanki tanich perfum uwalniają mocno drażniące substancje.

Istnieją takie grupy perfum, które stanowią większe wyzwanie dla kupujących je osób. Są bardzo mocne, więc trzeba ich używać niezwykle oszczędnie, bowiem nadmiar ulatniających się olejków aromatycznych może doprowadzać do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale także najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce zmuszone jest również wdychać nielubiane zapachy. Intensywność zapachu powoduje również, że pasuje on tylko nam szczególną okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do biura. To zapachy idealne na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna lub towarzyska.

Więcej informacji o rożnego typu perfumach: link

Grupy zapachów bardzo mocnych i charakterystycznych to głównie perfumy orientalne, szyprowe oraz przyprawowe. Tutaj znaleźć można większą ilość olejków uznawanych powszechnie za ciężkie. To również grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, bowiem przy zdecydowanie wyrazistych perfumach nie da się pozostać wobec nich obojętnym. Zatem albo się je lubi, albo ich nie toleruje. Również wśród twórców perfum można wyróżnić kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są nadal perfumy intensywne i wyraziste. Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, stare perfumy Diora albo Givenchy, spora grupa od Thierrego Mugler oraz przede wszystkim wszystkie zapachy z bliskiego wschodu.