Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak trendy w modzie mogą wpływać na stylizacje kobiet, jakich reguł należy przestrzegać żeby uniknąć wpadki. Czerwiec 6, 2019

Na temat tego, jak się ubierać przy konkretnej figurze lub na jakieś określone okoliczności jest ogromnie dużo porad. W szczególności internet jest pełny różnego rodzaju blogów i serwisów, na których można znaleźć mnóstwo porad które dotyczą właśnie mody. Niektóre z blogowych autorek zdobywają nawet całkiem dużo popularności, łącznie z tym, że trochę informacji o nich pojawiają się w mediach.

Moda
Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz ilość tego typu serwisów sprawia, że na każdym z nich można będzie znaleźć nieco odmienne wiadomości – przecież moda damska jest tak subiektywna i nieokreślona, że ciężko wprost powiedzieć, że coś jest modne albo nie. I jest to też często powodem licznych modowych wpadek, bo niektóre panie lubią traktować tego typu wskazówki i porady w sposób wybiórczy. Z jednego bloga wezmą część wiadomości, odrobinę przeczytają na innym, dopasują to do zawartości szafy i przepis na modową katastrofę gotowy. I często przypadki tego typu można zobaczyć, nie tylko na zdjęciach w serwisie plotkarskim, lecz również na niejednej uroczystości, w jakiej się brało udział.

Dlatego też zanim zacznie się bezkrytycznie ufać jakiejś nawet bardziej znanej blogerce, to należy się zastanowić, czy to co ona pokazuje akurat będzie pasowało na konkretnej osobie. Trendy w modzie zmieniają się bardzo szybko, więc czasami ciężko nadążyć za nimi, ale są pewne uniwersalne reguły, które koniecznie warto poznać zanim zacznie się eksperymenty ze strojem. Więcej tu: .

Niezwykle ważne jest przede wszystkim dobieranie ubrania do swojej figury. Nie każdy bowiem element garderoby będzie dobrze pasował na każdej pani, w końcu każda z nich ma inną wysokość, obwód bioder i wagę. Częstym niedopatrzeniem jest ubieranie ubrań, które w konkretnej sytuacji zamiast ukrywać niedociągnięcia wyglądu, to będą je eksponować. Zobacz więcej: .

Dobrze dobrana kreacja może w momencie ukryć parę kilogramów nadwagi czy za szerokie uda, ale może również wszystko jeszcze bardziej pokazać. Dlatego też do nowości modowych należy podchodzić z rozwagą, a na pewno zawsze trzeba krytycznie spojrzeć w lustro, zanim wyjdzie się z domu.