Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak kupić właściwą suknię i dodatki do komunii? Luty 1, 2020

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej doskonale działających organizacji. Jedną z ważniejszych kwestii, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór ubioru i dodatków. Zależnie od płci dziecka i ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając ubiór dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: szyk i elegancja polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, zaś przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najładniejszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziecko i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najefektowniej. alby do pierwszej komunii o łatwym kroju, skromne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Zaś suknie obfitujące w zdobienia nie będą prezentować się ładnie na dziewczynkach otyłych i niewysokich, gdyż dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór sukienki, to oczywiście sprawa gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, ponieważ najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie wyglądała w danym fasonie i komfortowo się w nim czuła.

Pamiętajmy, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są obuwie komunijne na malutkim obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buty. Najważniejszą sprawą jest dobór fasonu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie powinna być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczki higieniczne. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także delikatne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki komunijne. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i doda dziecku wdzięku. lub – sprawdź stronę