Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak efektywnie zadbać o swoje włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy suche czy też kręcone – każde z nich wymagają innej pielęgnacji Wrzesień 7, 2018

Praktycznie każda dziewczyna dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak mocno istotne jest, aby odpowiednio dbać o swoje włosy. Często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy, jednak włosy są niezwykle wrażliwe na wszelakie zmiany i niesamowicie szybko można na nich zaobserwować wszelkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc nadzwyczajnego, że wytwórcy kosmetyków do włosów wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną ochronę włosów.

Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o własne włosy, wówczas na pewno powinnaś na początek zastanowić się, z jakim typem włosów masz do czynienia. Każdy typ włosów potrzebuje bowiem trochę innej pielęgnacji, a co za tym idzie – również innych kosmetyków. Nie wchodzi właściwie w grę zatem przypadek, kiedy w danym domu wszyscy członkowie rodziny używają tego samego szamponu. Dla jednej osoby właściwy będzie na przykład szampon do włosów kręconych, jednakże inna osoba już niekoniecznie będzie zadowolona z jego działania na włosy.

szampony do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne jest, aby określić, czy ma się włosy normalne, przesuszone czy też przetłuszczające się. Zazwyczaj można to stosunkowo prosto zaobserwować, jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wtedy możesz zapytać o to swojego fryzjera. Takie osoby widziały już tysiące różnych typów włosów i bez wątpliwości potrafią sprawnie powiedzieć, z jakim typem włosów mają w tym przypadku do czynienia (kliknij w link).

Drugą bardzo istotną kwestią jest to, jakich dokładnie kosmetyków potrzebują Twoje włosy. Oczywiście między innymi powinnaś unikać wszelkich kosmetyków zawierających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej naturalny skład danego kosmetyku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeżeli nie znasz się na składach kosmetyków, wtedy możesz zapytać o to własnego fryzjera. On na pewno będzie w stanie coś Ci polecić – dla przykładu kosmetyki Loreal, które dzisiaj są właściwie najczęściej doradzane przez specjalistów (pełna oferta). Jeśli chcesz sama wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie kosmetyki, wówczas możesz poszukać informacji na temat ich składu w sieci. Na dodatek, w specjalnych sklepach internetowych możesz dostać składniki to własnoręcznego wyrobukosmetyków do włosów. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są tylko naturalne składniki, wówczas na pewno będzie to dobry pomysł.