Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak dopasować właściwe buty męskie na każdą okazję? Wrzesień 7, 2018

Wiele osób myśli, że w zestawieniu z odzieżą damską zasób tej dla panów jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu podejmowanie decyzji jest o wiele łatwiejsze i że podobnie jest w kwestii obuwia. O ile co do wyboru różnych rodzajów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można tu się zgodzić, o tyle dopasowywanie obuwia do konkretnej okazji również w przypadku mężczyzn potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to w szczególności po skutkach nieprawidłowego dobrania butów, które całkiem często zauważa się na ulicach polskich miast, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to także sprawy niepoprawnego doboru spodni wizytowych, których zbyt długie nogawki mają na butach nieestetyczne fałdy. Natomiast zbyt krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest praktycznie przeciwieństwem elegancji. Tak samo sprawa wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, bowiem dla większej części ludzi kwestia dopasowywania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Problemy pojawiają się przy dobieraniu modelu.

Inne na ślub kolegi, a inne na rozmowę kwalifikacyjnąNa terenie Polski niestety u wielu ludzi nadal utrzymuje się twierdzenie, że garnitur męski to jeden komplet pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie dotyczy to również butów.

Buty biznesowe
Źródło: flickr.com

W rzeczywistości sprawa ta nie jest aż tak prosta i potrzebuje głębszego przemyślenia. Podobnie bowiem jak istnieje dużo potencjalnych zestawów odzieży dla panów na rozmaite okazje, tak do tych kompletów dobiera się różnorodne obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju przypadkach mówią, że im bardziej elegancka okazja, tym garnitur ma być ciemniejszy, a dotyczy to także obuwia. Buty do garnituru są dostępne w dużym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model butów garniturowychSpecjalistyczne poradniki w kwestii tego, jak należy dopasowywać buty do garnituru mówią o tym, że współcześnie nadal często można obserwować panów w obuwiu zupełnie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru musi mieć właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i możliwie nie ekstrawagancki. Oczywiście należy również pamiętać o takich kwestiach jak staranne wypastowanie butów przed daną uroczystością.