Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień? Czerwiec 10, 2019

Ciuchy także mężczyznom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój własny styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie komfortu w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. Jakim sposobem się wtedy ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak zaliczającą się do niezwykle często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią ustalone normy i wymagania, które powinien spełniać osoba kandydująca na daną posadę. Zwyczaje te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co ubrać na rozmowę o pracę” i w jaki sposób się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Są jednak różnorodne źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się sporo na ten temat. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na rozmowie o pracę najbardziej istotne są kwalifikacje i zdolności ewentualnego pracownika, które musi on odpowiednio pokazać i podkreślić. Bez wątpienia jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia podstawowych warunków dotyczących wyglądu. W tej kwestii nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, więc trzeba tę okazję jak najlepiej wykorzystać.

Kapelusze
Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak są to koszule o charakterze eleganckim, z kołnierzykiem. W większej części wielkich korporacji jednak konieczny jest pełny garnitur, bez możliwości uchybień. Typowym ubiorem większości mężczyzn na lato są szorty, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka rad, jak sprawić aby ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie swojego typu sylwetki jest w zasadzie kluczem do powodzenia. Jeżeli znajdziemy swoje atuty oraz wady, będziemy mogli skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli trudno jest samemu rozpoznać własny rodzaj figury, powinniśmy poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeśli boimy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, można zwrócić się do swojej najdroższej. W ostateczności, można skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dobierze też właściwe kolory do naszego typu urody.

Rodzaje sylwetek męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno model A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą panowie. Jest to sylwetka bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni o takiej figurze mają łatwo. Mogą dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt obszerne ubrania, które zakryją ich cudowną figurę. Dla mężczyzn o przeróżnych sylwetkach linie odzieżowe mają dużo ofert.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz tu: atrakcyjny link) czy na smartfona kreują twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.