Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jagody acai czyli sposób na odchudzanie Maj 15, 2019

Jest takie powiedzenie, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak pomimo temu znanego powiedzeniu coraz więcej osób szuka sposobu wymarzoną sylwetkę. Często to ogromna ilość godzin spędzona w klubie fitness, związana z ciężkim treningiem.

W mediach są przedstawiani znani bywalcy czerwonych dywanów, którzy, jak z rękawa sypią zestawami ćwiczeń na szczupłą sylwetkę. Natomiast w księgarniach lub w Internecie można odszukać mnóstwo książek, traktujących o sprawdzonych sposobach na odchudzanie lub suplementach, które będą pomocne w zgubieniu niepotrzebnych gabarytów.

Ale czy jest sposób na rewelacyjny wygląd, który nie wpłynie źle na zdrowie?

sok z acai
Źródło: flickr.com

Ostatnim wynalazkiem na rynku w dotyczącej kwestii zdrowego żywienia są jagody acai (czyt, asai). Są to niewielkie, fioletowe owoce z pestkami, które wyglądem przypominają jagody. Rosną w amazońskiej puszczy. Dzięki dobrze uprawnej glebie acai są świetnym źródłem witamin: B1, B2, B3, C I E oraz minerałów, takich jak: beta karoten, wapń, potas, miedź, fosfor i cynk, które pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Tubylcy Amazonii twierdzą, że to doskonałe lekarstwo w leczeniu różnego rodzaju chorób. Dlatego też coraz częściej są wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej ze względu na swoje przeróżne właściwości. Wpływają także pozytywnie na na krążenie i wzmacniają odporność, a alergikom dają ulgę w walce z uciążliwymi objawami uczulenia. A co więcej regenerują siły i zezwalają na długi i spokojny sen.

Jagody acai dzięki swoim licznym korzyściom, dostały również zaufanie wśród dietetyków, którzy coraz śmielej przepisują je swoim pacjentom i włączają je do jadłospisu. Wśród dietetyków krąży opinia, że jagody acai, mają wielkie właściwości odchudzające, bo zmniejszają wskaźnik cholesterolu, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

Jeżeli po przeczytaniu omawianego zagadnienia, będziesz mieć chęć na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://www.polnet.pl/pl/trzoda/warchlaki) ma ten tekst.

jagody acai
Źródło: flickr.com

Zażywanie jagód acai umożliwia także na likwidację szkodliwych substancji z organizmu. Umożliwią stabilizacje przez co organizm otrzyma wystarczającą ilość składników, które wykorzysta do przetwarzania i dostarczania energii. Te małe owoce to doskonały suplement diety w codziennym żywieniu. Używanie jagody acai na odchudzanie to świetna, a głównie zdrowa i racjonalna metoda w walce ze zbędnymi kilogramami.

Źródło: acaimania.pl
Tagi: , , ,
Categories: Zdrowa dieta