Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Jagody acai czyli sposób na odchudzanie 5 marca, 2022

Jest takie powiedzenie, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak pomimo temu znanego powiedzeniu coraz więcej osób szuka sposobu wymarzoną sylwetkę. Często to ogromna ilość godzin spędzona w klubie fitness, związana z ciężkim treningiem.

W mediach są przedstawiani znani bywalcy czerwonych dywanów, którzy, jak z rękawa sypią zestawami ćwiczeń na szczupłą sylwetkę. Natomiast w księgarniach lub w Internecie można odszukać mnóstwo książek, traktujących o sprawdzonych sposobach na odchudzanie lub suplementach, które będą pomocne w zgubieniu niepotrzebnych gabarytów.

Ale czy jest sposób na rewelacyjny wygląd, który nie wpłynie źle na zdrowie?

sok z acai

Źródło: flickr.com

Ostatnim wynalazkiem na rynku w dotyczącej kwestii zdrowego żywienia są jagody acai (czyt, asai). Są to niewielkie, fioletowe owoce z pestkami, które wyglądem przypominają jagody. Rosną w amazońskiej puszczy.

Jeśli w zamieszczonym tu artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam inny tego typu tekst.

Dzięki dobrze uprawnej glebie acai są świetnym źródłem witamin: B1, B2, B3, C I E oraz minerałów, takich jak: beta karoten, wapń, potas, miedź, fosfor i cynk, które pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Tubylcy Amazonii twierdzą, że to doskonałe lekarstwo w leczeniu różnego rodzaju chorób. Dlatego też coraz częściej są wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej ze względu na swoje przeróżne właściwości. Wpływają także pozytywnie na na krążenie i wzmacniają odporność, a alergikom dają ulgę w walce z uciążliwymi objawami uczulenia. A co więcej regenerują siły i zezwalają na długi i spokojny sen.

Jagody acai dzięki swoim licznym korzyściom, dostały również zaufanie wśród dietetyków, którzy coraz śmielej przepisują je swoim pacjentom i włączają je do jadłospisu. Wśród dietetyków krąży opinia, że jagody acai, mają wielkie właściwości odchudzające, bo zmniejszają wskaźnik cholesterolu, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

jagody acai

Źródło: flickr.com

Zażywanie jagód acai umożliwia także na likwidację szkodliwych substancji z organizmu. Umożliwią stabilizacje przez co organizm otrzyma wystarczającą ilość składników, które wykorzysta do przetwarzania i dostarczania energii. Te małe owoce to doskonały suplement diety w codziennym żywieniu. Używanie jagody acai na odchudzanie to świetna, a głównie zdrowa i racjonalna metoda w walce ze zbędnymi kilogramami.

Źródło: acaimania.pl
Tagi: , , ,
Kategorie: Zdrowa dieta