Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

I Komunia Święta – giełda prezentów czy przeżycie duchowe? Listopad 4, 2018

Uroczystość I Komunii Świętej zbliża się szybkimi krokami i zaczynamy wpadać w panikę. Jak sprawić, żeby w pełni przeżyć to święto, sprawić, by stało się ważnym wydarzeniem rodzinnym, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu blichtrowi tego święta i szałowi prezentów, który sprawi, że zmarnujemy to, co najcenniejsze – przeżycie duchowe naszego dziecka.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Pamiętajmy, że to my mamy wpływ na to, jak zostanie przeżyta Pierwsza Komunia Święta przez nasze dziecko. Dyskutujmy z nim na ten temat i wytłumaczmy mu sens tego święta, jego wymiar duchowy. Opracujmy listę niezastąpionych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy byli ważni dla naszego dziecka. Zaproszenia możemy opracować sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było oryginalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i razem z naszą pociechą opracujmy indywidualny, pozbawiony sztampy tekst.

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy prezenty są najistotniejsze w tym święcie? Czy komputer, iphone, quad lub play stadion sprawi, że przeżyjemy je radośniej? Porozmawiajmy o tym z naszym dzieckiem, powiedzmy mu mu, że pierwsza komunia to wydarzenie przede wszystkim duchowe, a nie materialne. Przekonajmy rodzinę, by zdecydowała się na zakup skromnych, ale osobistych prezentów, które będą ważną pamiątką na całe życie. Złoty łańcuszek lub medalik, piękne wydania książek, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną stroną odpowiadają powadze tego święta. Jeśli rodzina zdecyduje się na prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy fundusze na naukę naszego dziecka, np. kurs angielskiego. Musimy jednak szczerze porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie było smutne na giełdzie prezentów, jaka po pierwszej komunii jest uprawiana w szkole. Nasze dziecko na pewno jest już dostatecznie dojrzałe, by pojąć nasze intencje, a wspólnie podjęta decyzja na pewno wzmocni jego charakter.

Ubiory komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Kolejny wrażliwy temat to moda pierwszokomunijna, zwłaszcza sukienki na pierwszą komunię Jeśli w naszej parafii dzieci nie zakładają alby, wyszukajmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz wybierzmy prostą i skromną sukienkę.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź odnośnik, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

Nie ma nic smutniejszego niż dziewczynki-bezy, będące karykaturalna kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy lokali, w których znajdziemy się na jednej sali z pięciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam rodzinne spotkanie. Jeśli mamy dom, zdecydujmy się na wynajęcie firmy cateringowej i wyprawmy przyjęcie w salonie, a nawet – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Fotografowanie i kamerowanie zlećmy komuś z przyjaciół, a sami poświęćmy czas rodzinie – mamy tak mało okazji, by spotkać się z naszymi krewnymi – nie zmarnujmy tego!