Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

H&M – ubrania dla wszystkich 13 maja, 2022

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są sprzedawane już od niemalże 7 dekad. Co prawda w Polsce pierwszy punkt handlowy tego szwedzkiego przedsiębiorstwa otwarto dopiero 10 lat temu, jednak reszta świata zdążyła się już przyzwyczaić do marki. Pionierski punkt handlowy H&M został utworzony zaledwie 2 lata po koszmarze Drugiej Wojny Światowej. Wtedy firma nazywała się Hennes, co w języku jej stworzyciela, Szweda Perssona, brzmi „dla niej”. Nazwa mówi, że wówczas w punktach sprzedawano tylko ubrania dla płci pięknej.

Dwadzieścia lat później szef świetnie się rozwijającej firmy wykupił butik, który nosił miano Mauritz.

Podobają Ci się notki zawarte w naszym artykule? W takim razie czytaj wpis, który umieściliśmy na następnej witrynie. W nim wyczytasz sporo detali.

Takie biznesowe przejęcie miało bardzo ważną konsekwencję – w sklepach marki pojawiły się również ciuchy dla facetów, a nieskrócona nazwa marki od tamtej chwili to Hennes&Mauritz.

Trzeba wspomnieć, że szef przedsiębiorstwa H&M odniósł niebywały sukces na polu handlu ubraniami. Dzisiaj ubrania H&M są dostępne w trzydziestu ośmiu krajach na całym świecie. Firma zatrudnia prawie dziewięćdziesiąt tysięcy osób! I, co jest ciekawe, marka nie utrzymuje własnych wytwórni odzieży, ubrania są dla niej wytwarzane przez osobnych fabrykantów. Można pochylić się nad tym, z jakiego powodu ciuchy i torebki H&M są tak rozchwytywane przez konsumentów. Na pewno jednym z kluczowych zalet firmy jest to, że sprzedawane towary są niezbyt drogie i dobrej jakości. Przez to każdego stać na kupno eleganckich ubrań. Inną przesłanką jest to, że marka działa już siedem dziesięcioleci. Ludzie chętniej stawiają na ubrania marek, które są szeroko kojarzone i chętnie wybierane przez innych.

Na zakończenie niewielka uwaga na temat świeżych mód. Fachowcy mówią, że w tym sezonie w łaskach będą różnego rodzaju niewielkie akcesoria na uszy i ręce. Z tej przyczyny następnym razem, kiedy odwiedzisz butik nordyckiej firmy, wybierz odjazdowe kolczyki H&M. Poszukaj też ciężkich i barwnych bransoletek.