Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Historia najbogatszego Hiszpana 4 września, 2022

O ile kiedykolwiek nabywałaś odzież, bankowo znasz firmę Zara. Aktualnie na całym świecie pracuje ponad sześćset pięćdziesiąt butików tej ekskluzywnej marki. Trzeba wiedzieć, że właściciel tej odzieżowej potęgi, Hiszpan Amancio Ortega Gaona, rozpoczął swoją trasę do bogactwa od roboty w sklepie z ubraniami.

moda - magazyny

Źródło: flickr.com

Dzisiaj Gaona jest najbardziej bogatym obywatelem Hiszpanii oraz ma piąte miejsce w rankingu najzamożniejszych ludzi na świecie. Historia tego mądrego człowieka jest źródłem inspiracji dla wielu młodych ludzi. Założyciel Zara robotę w sklepie z ciuchami podjął w wieku 17 lat. Dwie dekady później zaczął prowadzić swój pierwszy sklep, gdzie sprzedawał ubrania Zara. Jego ścieżka życiowa to sedno tego, co nazywa się porzekadłem „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo strasznego krachu ekonomicznego, rozchodzą się kapitalnie. Miarodajnym na to dowodem jest fakt, że Zara legitymuje się korzystną proporcją zysku do wpływu. Przyczyn takiego powodzenia może być sporo. Prawdopodobnie największym atutem, jaki wykazują ubrania Zara, są świetne projekty.

Jeśli omawiany tekst Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (https://galerialucznik.pl/pl/menu/agd/agd-do-domu/odkurzacze-743.html), który opisuje podobne treści.

Duże znaczenie ma również zdobyta przez kilkadziesiąt lat renoma. Zara działa od lat 70., przez co osadziła się w ogólnej świadomości ludzi. Ubrania Zara kojarzą się klientom z renomą i pewnością idealnej jakości. To bardzo wartościowe dla marki, powód jej błyskotliwego sukcesu.

Najbardziej zamożny obywatel Hiszpanii, Amancio Ortega Gaona, stał się dla wielu młodzieńców prawdziwym wzorem. Długoletnią pracą wypracował on bogactwo i zbudował światowe imperium odzieżowe – markę Zara. Nie prosił on nikogo o kasę, nie protestował na ulicach, nie brał gotówki z budżetu państwa ucząc się na darmowym uniwersytecie. Na bogactwo zapracował samodzielnie i za to należy go podziwiać.

Źródło: domodi