Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Golenie zarostu. W jaki sposób prawidłowo wykonywać ten zabieg? Luty 2, 2020

Jak mowa o dbaniu o swój wygląd wydaje się, że panowie nie poświęcają takiemu tematowi nazbyt wiele uwagi. Jednak ten kto chciałby mieć nieskazitelną cerę bez zarostu ma pojęcie jak wiele wysiłku potrzeba włożyć w to aby tak wyglądać. Golenie to temat, który wymaga cierpliwości i dojścia do pewnej wprawy. Jak w związku z tym należy to robić poprawnie żeby osiągnąć dobre rezultaty? Na początku golenie może sprawiać trudności. Jest to coś czego trzeba się nauczyć, a przede wszystkim nauczyć w jaki sposób robić to odpowiednio.

pędzel do golenia
W końcu po dojściu do wprawy golenie zarostu wejdzie już w krew i stanie się bardziej naturalne, natomiast wymaga to czasu oraz pewnej istotnej wiedzy. Właściwy sposób przygotowania do golenia, jak również golenie i pielęgnacja skóry pozwoli nam osiągnąć doskonałe rezultaty. Przed zabiegiem trzeba najpierw otworzyć pory skóry. Można to uczynić za pomocą ciepłego, zwilżonego ręcznika przyłożonego na twarz na około minuty. Podobny efekt otrzymamy kiedy ogolimy się po wyjściu spod prysznica, gdy skóra jest rozgrzana. Następnie trzeba oczyścić twarz przy pomocy peelingu. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju naturalne kosmetyki jak peelingi na bazie łupin orzechów czy cukrowe. Tego rodzaju specyfiki złuszczą naskórek, jaki może przeszkadzać w goleniu jak również niszczyć maszynkę. Twarz później trzeba spłukać ciepłą wodą.

Przed goleniem należy nawilżyć skórę oraz koniecznie zmiękczyć zarost. W tym celu odpowiedni będzie olejek przed goleniem. Potem stosujemy środek, jakiego będziemy używać podczas golenia. Są to różnego rodzaju żele do golenia albo pianka do golenia cena tak naprawdę nie jest tu najważniejsza . Ważne aby produkt był wysokiej jakości, co nie znaczy, iż musi sporo kosztować. Kosmetyk musi zostać na brodzie około dwie minuty żeby dobrze zmiękczyć zarost.

Jeśli chodzi o golenie na mokro świetna będzie maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli osiągnąć świetne rezultaty. Rozpocząć trzeba od golenia z włosem płucząc ostrze co dwa pociągnięcia. Ważne aby nie przyciskać go mocno do skóry. Dobrej jakości ostrze nie wymaga dużo siły. Później golimy się pod włos aż do uzyskania doskonale gładkiej skóry. Po goleniu należy spłukać twarz zimną wodą oraz zastosować balsam nawilżający.