Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Gdzie znaleźć dobry portfel spełniający własne wymagania? 13 lutego, 2022

Grubsze drobniejsze pieniądze, karty kredytowe, klubowe i zniżkowe – wszystko to trzeba gdzieś pomieścić. Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest portfel. No tak, wszystko jasne, portfel jaki jest każdy widzi, lecz pozory mylą, bo portfeli jest tak wiele, że można się zdziwić. Do wyboru mamy portfele skórzane czy portfele materiałowe, a to dopiero wstęp do oferty.

Portfel

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie zasada jest taka, iż w zależności od stylu bycia, od statusu społecznego czy zwykłego przekonania wewnętrznego dobieramy odpowiedni dla nas portfel. Jeśli na przykład często się posługujemy kartą debetową, zaś podczas codziennych zakupów najczęściej płacimy bilonem to jak znalazł będzie portfel bilonówka. Największą zaletą tego portfela jest łatwy dostęp do bilonu.

Pamiętamy przecież sytuacje, w której ciężko nam znaleźć grosz czy dwa, w bilonówce po rozłożeniu wszystkie monety (sprawdź tutaj) są od razu widoczne. Naprzeciw pozorom nie jest to portfel typowo damski, dostępne są również modele dla mężczyzn. Jeśli szukamy czegoś o podobnym zastosowaniu, jeżeli nie chcemy bilonówki, najlepszą opcją będzie portfel podkówka (portfele na drobne).

Dla lubiących sport najlepszą opcją będzie portfel sportowy . Wykonane z nylonu lub codury, spotykane są także portfele sportowe ze skóry, lecz rzadko. Zresztą, skóra słabo pasuje na taki model, więc jest to raczej wyjątek niż reguła. Najczęściej, sportowy portfel spodoba się nie tylko sportowcom, lecz także miłośnikom luźnego stylu, noszą się swobodnie, nie pasują do garniturów i innych oficjalnych ubrań.
Jedno z bardziej szokujących twierdzeń mówi nam, iż szczytem głupoty jest kupno portfela za ostatnie pieniądze… Jest coś w tym, jednak jest coś jeszcze mniej rozsądnego: zakup portfelu nijakiego, z kiepskich materiałów, takiego, co posłuży nam przez kilka miesięcy i trzeba będzie rozejrzeć się za nowym. Dlatego pamiętajmy, że najczęściej portfele wykonywane są z materiałów, jak: skóra, nylon, skóra „ekologiczna”, cordura, bawełna czy poliester (funkcjonalny portfel z materiału). Jeśli znajdziesz portfel wykonany z innego materiału, nie możesz być pewny, jak długo się nie zepsuje.