Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Gdzie kupować obuwie – w sklepie stacjonarnym czy w internecie? Zalety i minusy takich rozwiązań Czerwiec 4, 2019

W czasach, kiedy w sieci można dostać praktycznie wszystko, chodzenie do sklepów tradycyjnych wydaje nam się czasami ogromnym przeżytkiem. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tą sprawą mocniej, można dojść do wniosków, iż sklepy stacjonarne na pewno nigdy nie znikną, a czasami są lepszym wyborem niż zakupy w internecie.

stylowe buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawdzimy, co i w jakich dokładnie przypadkach najbardziej się opłaca – weźmy dla przykładu kupno butów.
Sklepy stacjonarne

Wielką zaletą sklepów tradycyjnych jest z pewnością fakt, iż przed zakupem możesz przymierzyć buty. Każde obuwie, niezależnie od tego, czy chodzi o tenisówki męskie czy o wysokie kobiece szpilki, musi idealnie pasować na stopę właściciela. Oczywiście zwykle kupujemy ten sam Rozmiar, jednakże po pierwsze czasem rozmiarówka konkretnych firm trochę się różni, po drugie zaś w grę wchodzą dodatkowo inne kwestie, które sprawiają, że but wygodny dla jednej osoby nie do końca będzie odpowiedni dla drugiej. Nawet trampki męskie muszą być doskonale dopasowane, więc możliwość przymierzenia butów przed kupnem na pewno jest wielką zaletą. Zakupy w sklepie stacjonarnym są także lepszym rozwiązaniem gdy chcemy kupić coś na szybko, bez konieczności czekania na przesyłkę.
zalety zakupów w internecie
Zaletą zakupów w internecie jest niewątpliwie fakt, iż obuwie sportowe mmęskie zwykle można tam kupić w znacznie mniejszych cenach.

buty sportowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli doliczysz do ceny obuwia koszty przesyłki, zazwyczaj i tak zapłacisz znacznie mniej niż w wypadku zakupów w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo zakupy możesz zrobić szybko, praktycznie o każdej porze dnia czy nocy, bez konieczności wychodzenia z domu i chodzenia po dużych centrach handlowych.