Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Filozofia zadbanego zarostu, czyli pielęgnacja brody dla początkujących Wrzesień 7, 2018

Pielęgnacja brody w przeciwieństwie do pobieżnego zarostu postuluje większej atencji. Nikt jednakowoż nie chce kroczyć z rozczochranym włosiem na buzi. Współcześnie istnieje masa kosmetyków do pielęgnacji zarostu, o czym niekiedy ludzie nie mają wyobrażenia. Pielęgnacja brody z takim zestawem kosmetyków wcale nie zostanie już taka sama. Przetestuj, czy przyda Ci się nieco z naszych sugestii.

akcesoria do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja jest dość bezproblemowa, brodę powinno się utrzymywać w higienicznym i stylistycznym porządku. Powinno się ją myć i zmniejszać. Jeśli ma się suchą skórę to niezwykle ważne jest, iżby w jakiś sposób zwilżać skórę pod brodą. Do tego naturalnie służą toniki czy olejki a także innego typu kosmetyki do brody. Nie da się tego zrobić pospolitym kremem gdy broda jest już niezwykle wyrośnięta.

Alternatywą dla olejków mogą być różnorodnego modelu mgiełki do twarzy (możemy nawet pokusić się o zastosowanie raz na dowolny czas do brody wody termalnej). Olejki mają to do siebie, iż w trakcie regularnego stosowania zmiękczają nieco zarost i wspomagają w złożeniu brody. Po prawdzie wskazane jest aby zainwestować w szczotkę określoną specjalnie do tego, a też wykorzystywać pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on szczególnie w trakcie aplikowania specyfików, którymi są kosmetyki do brody . Szampony przekazane do brody można uznawać za pewnego rodzaju fanaberię, bo wszak można przecież doradzić sobie przeciętnym szamponem. Przy czym znowu dochodzi do głosu problem zmiękczania zarostu, prozaiczny szampon raczej tego nie uczyni. Gdy chodzi o obcinanie, zalecamy żyletki derby extra, wspomagają precyzyjnie nadać rysunek naszej brodzie.

Tok pielęgnowania brody możemy podzielić na kolejne etapy: mycie brody szamponem (zdarza się do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i modelowanie brody, dla przykładu żyletką derby extra , nakładanie olejku na brodę, układanie brody , a na koniec można w dalszym ciągu wykonać ostatnie poprawki np. stosując kosmetyki do brody.