Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Epatujemy wigorem dzięki adekwatnemu oraz zdrowemu jedzeniu Październik 3, 2018

Choć w sklepach jest wiele jedzenia, to w sumie znaczna ich część to zwykłe śmieci. Nie chcę naturalnie straszyć, ale trzeba od razu napisać, iż często całkowicie nie patrzymy w to co jemy. Jestem w stanie to zrozumieć, bo istotne są na pewno kwestie cenowe. Wciąż nie ma zbyt wielu takich ludzi, którzy mogą kupić żywność ekologiczną. I właśnie o niej chciałbym w tym tekście nieco powiedzieć.

Potrawa bogata w składniki odżywcze
Autor: Jordi Sanchez Teruel
Źródło: http://www.flickr.com

Według mnie tego typu żywność jest pyszna i w zupełności zdrowa. Akurat co do aspektu zdrowotnego, zasadniczo nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Polska w dalszym ciągu nie jest wielkim rynkiem zbytu dla firm produkujących takową żywność, lecz to się szybko zmienia. Nadal daleko nam do USA oraz Francji, ale im statystyczny Kowalski bogatszy, tym taki asortyment szybciej schodzi ze sklepowych półek. Ogólnie nie napisałem tutaj niczego odkrywczego.

Pragnę także napisać, że bardzo często myślimy, iż i tak żywność – ważny link – ekologiczna nie jest w stanie zagwarantować pozytywnych wartości spożywczych – to znaczy większych, aniżeli typowe produkty. Tak naprawdę dużo czytałem o naturalnej żywności, więc swoje wiem.

Warzywa
Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowicie obiektywnie, bez żadnej ściemy: żywność ekologiczna faktycznie sprawia, że cały nasz organizm będzie po pewnym czasie efektywniej pracował. Trudno mieć odnośnie tego jakiekolwiek wątpliwości. Zwłaszcza, iż w końcu nim jeszcze zacząłem każdego dnia spożywać żywność ekologiczną, to w sumie byłem chorowity, słabo się czułem, a jeszcze na dodatek byłem gruby.

Nie twierdzę, że tylko dzięki takiej żywności znacznie odmieniło się moje funkcjonowanie, lecz to nie przypadek, że odkąd właśnie przestawiłem się na takową zdrowa żywność, to nareszcie czuję się wspaniale. Mam ogromną nadzieję, iż będzie w dalszym ciągu wzrastał popyt na ekologiczną żywność, bo to spowoduje, że ceny tego typu towarów będą sporo korzystniejsze. Odwieczne prawo rynku. A nawet jeśli nie mieszkasz w Łodzi albo Katowicach, a w małym mieście czy wsi, to przecież zawsze masz możliwość zakupić żywność ekologiczną w sklepie internetowym. Nie wszystko w takowym przybytku zakupisz, ale w zasadzie nie jest tak źle.