Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Modne buty – etykietą mężczyzny Wrzesień 7, 2018

Mój dziadek Władysław twierdził, że „Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jakie buty nosi”. I nie chodziło mu bynajmniej o – jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli – „firmówki”, tylko o to w jakim stanie właściciel swe buty utrzymywał. Bez względu na to, czy chodziło o męskie buty wizytowe czy też zwykłe robocze cholewy, buty mojego dziadka zawsze były czyste i gdy była taka potrzeba zapastowane. Nawet w duże śniegi czy błota kiedy wracał z pracy lub spaceru, bez względu na to jak bywał zmęczony, czyścił codziennie swe męskie buty zimowe.

Gdy byłem młodym człowiekiem zadziwiała mnie taka dbałość o obuwie. Dzisiaj sam dobierając obuwie do stroju zwracam uwagę na wygląd butów. Nie jestem tak dokładny jak mój dziadunio. Zdarza mi się po powrocie z górskiej wyprawy zostawić zabłocone męskie trekkingowe buty. Próbuję jednakże pojąć zwyczaje mego dziadka.

Przede wszystkim rzeczywiście porządnie wyglancowane obuwie bardzo dobrze wygląda i tak samo jak dobry zegarek dodaje mężczyźnie szyku. Przez to dodaje nam pewności siebie, która może przydać się nam w prawie każdej sytuacji, począwszy od zawodowej. Jakoś nie wyobrażam sobie bankowca, buchaltera czy radcy prawnego nie dbającego o swoje obuwie. Modne męskie buty wizytowe mają tę cechę, iż potrafią popsuć najbardziej dopracowany wizerunek gdy są podniszczone albo zwyczajnie nie zupełnie czyste. I nic wówczas nie da nawet najlepszy garnitur albo najcenniejsza biżuteria, nie zadbane buty i tak przyciągną uwagę i cały efekt zostanie zaprzepaszczony.

Nie trzeba nikomu mówić jak istotne jest dbanie o ładny wygląd w życiu osobistym. Nikt myślący nie pójdzie przecie do cioci na imieniny czy też randkę w brudnych butach, choćby z powodu szacunku dla gospodarza lub gościa (zależnie od tego kto kogo zaprosił).

Categories: Obuwie