Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co to takiego bielizna termoaktywna i w jakich rzeczach pomaga? Dlaczego oraz kiedy powinniśmy ją stosować? Listopad 1, 2020

Uprawiając sport, to znaczy jeżdżąc na rowerze, biegając albo też chodząc po górach często nie zastanawiamy się nad tym, jak wielkie znaczenie może mieć odpowiednia bielizna termoaktywna. Jeżeli używamy podczas uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportowej bielizny bawełnianej, to z pewnością spotkaliśmy się już z średnio przyjemnym uczuciem jej zawilgocenia oraz powolnego wysychania. To powoduje, iż jesteśmy narażeni na zimno, gdy odpoczywamy, bo mokra koszulka opina nasze ciało. To właśnie okropne uczucie wilgotnych pleców najczęściej towarzyszy każdemu, kto uwielbia chodzić po górach, jeździć na rowerze albo na przykład uprawia wspinaczkę.

odzież sportowa
Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko można wówczas stracić siły czy motywację, a co najgorsze można się nawet przez to rozchorować. Tak więc, by to zmienić dobrze jest pomyśleć nad odpowiednią zmianą, a taką przyniesie bielizna termoaktywna . Bielizna termoaktywna, nazywana inaczej jako odzież oddychająca czy bielizna termiczna to specjalny rodzaj odzieży, która jest wykonana z tkanin syntetycznych, jakich podstawowym zadaniem jest jak najszybsze odprowadzenie na zewnątrz zbyt dużej ilości potu wyprodukowanego w czasie wysiłku. Dzięki temu posiada ona zastosowanie i uznanie w oczach fanów sportów outdoorowych.

Sprawdź większą ilość szczegółów, a zgłębisz dodatkowe wiadomości, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku sklep yoga!

Specjalne typy materiałów na bazie poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, posiadają wyjątkową zdolność odprowadzania pary wodnej z wnętrza na zewnątrz odzieży, tam zaś może swobodnie oraz całkiem szybko odparować. Tym więc sposobem koszulka termoaktywna powoduje, że podczas wysiłku nasza skóra zostaje sucha. Wiadomo jednak, iż cuda rzadko się zdarzają, wiec przy naprawdę dużym wysiłku takie stroje staną się wilgotne.

Jeśli interesuje Cię problematyka poruszana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://www.karuso.pl/czerwona-z-plecionego-rzemienia), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Całe szczęście tego typu bielizna bardzo szybko schnie, a to dzięki specjalnym właściwościom tego typu tkanin, z jakich są robione. To więc powoduje, że nawet po bardzo intensywnym chodzie, jak pragniemy pobić własny rekord czasowy na trasie lub jak biegniemy po życiówkę na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się swobodnie i w miarę sucho. Bieliznę taką dobrze jest nabywać raczej w specjalistycznych sklepach, dajmy na to 4f, bo wtedy mamy pewność, iż rzeczywiście okaże się ona na najwyższym poziomie oraz będzie nam długo służyła.