Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy warto powrócić do klasycznych technik usuwania zarostu? Luty 2, 2020

W dzisiejszych czasach człowiek jest ciągle zabiegany i nie zauważa mnóstwa drobnych chwil szczęścia, których doznaje codziennie. Od czasu do czasu dobrze jest na moment przystopować, chłonąc przyjemność z codziennych drobiazgów. Mężczyźni niewątpliwie będą oczarowani możliwością realizowania wielowiekowych rytuałów męskości.

Brzytwa
Źródło: facetaria.pl
Od czasu, gdy świat opanowały jednorazowe maszynki do golenia i niedrogie, powszechnie dostępne kosmetyki, golenie stało się szybką, nic nie znaczącą czynnością pielęgnacyjną. Warto jednak sięgnąć po dawne rozwiązania, pozwalające na delektowanie się klasyczną pielęgnacją ciała i znacznie lepszą jakością wykorzystywanych niegdyś urządzeń. Niedrogie, plastikowe maszynki najczęściej wystarczają tylko na jedno użycie, a komfort golenia jest średni.

Używane kremy do golenia oraz płyny po goleniu posiadają dużo chemii, powodując podrażnienia na delikatnej skórze twarzy. Wszystko to powoduje, że wielu panów nie lubi usuwać zarostu i traktuje tę czynność jako przykrą konieczność. Można to zmienić! Wystarczy sięgnąć po klasyczne żyletki do golenia, znane we wszystkich zakątkach świata derby extra , aby golenie stało się bardziej komfortowe i sprawniejsze. Idąc tym tropem, może opłaca się zainwestować w profesjonalny sprzęt, który spowoduje, iż usuwanie zarostu stanie się prawdziwą przyjemnością?

W sklepach dostępne są świetne gadżety i kosmetyki prestiżowych marek z wieloletnią tradycją, jak Taylor of Old Bond Street . Przeciwnicy tradycyjnych rozwiązań mogą narzekać, iż brzytwa wymaga nabycia uzupełniających akcesoriów, jak pasek do ostrzenia brzytwy, lub równie dobry pędzel, trzeba jednak zauważyć, ze zakup tych przedmiotów to jednorazowa inwestycja.

Większość panów obawia się tradycyjnego usuwania zarostu brzytwą, uważając je za problematyczne, czasochłonne i niebezpieczne. Jeśli kupimy dobrą brzytwę, stworzoną z doskonałych surowców, jak te z Old Bond Street, z pewnością w krótkim czasie przyswoimy technikę odpowiedniego golenia.

Trzeba pamiętać, że potrzebny jest również pasek do ostrzenia brzytwy, gdyż bez niego brzytwa będzie poszarpana, a mikrokorozja spowoduje, że usuwanie zbędnego owłosienia stanie się nieprzyjemne. Opłaca się zainwestować także w dobre kosmetyki do golenia, najlepiej takie, które zostały wyprodukowane z naturalnych składników. A jeśli brzytwa nas nie pociąga, wciąż pozostaje jeszcze jedna atrakcyjna alternatywa dla jednorazowych maszynek – żyletki derby extra, które są rozwiązaniem o wiele bardziej atrakcyjnym finansowo.