Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy w istocie spożywanie wody działa na wpływa na nasze zdrowie? Styczeń 12, 2021

Bardzo często myślimy, że coś jest zdrowe, ale prawda jest inna. Jednak bez dwóch zdań częste picie wody ma dużo sensu. Akurat co do tego raczej nie mam większych wątpliwości. Na początek nie lubiłem wody, wolałem oranżadę, lecz przywyknąłem do smaku wody i w sumie teraz nie wyobrażam sobie lepszego napoju do ugaszenia pragnienia. Z tego co się orientuje, z roku na rok rośnie wśród polskich konsumentów spożycie wody – przykładowo zdrowa woda jonizowana bije rekordy popularności.

butelka wody mineralnej
Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Myślę, że to świetna wiadomość – coś należy pić, a ogólnie inne napoje mają sporo wad. A więc sok jest drogi, a więc gdybyśmy wyłącznie po pijali, pewnie spostrzeglibyśmy, iż wydajemy duże sumy na ten jakże smaczny napój. No a poza tym, sok to kalorie. Herbata? Tak naprawdę to kapitalny napój. Jednakże w dużych ilościach to wyłącznie gorzka herbata jest OK. Cukier jest smaczny, powoduje, że herbata jest lepsza w smaku, ale nadużywanie go nie jest czymś wskazanym. Można w sumie powiedzieć, iż woda – gazowana czy bez, to teraz świetna alternatywa.

Sam mieszkam na Mazurach, więc jeśli najdzie mnie takowa potrzeba, mam możliwość pić wodę z kranu. Jednakże w zasadzie nie polecam, lepszym wyjściem jest kupno wody (serwis internetowy) butelkowanej. Należy dobrze dobrać wodę, bo nierzadko zwykła woda w markecie wbrew pozorom nie jest zdrowa. Tzn. może nie przeszkadza, lecz nie posiada większych właściwości spożywczych. Według mnie świetna, zdrowa, smakowita woda to chociażby taka produkcji aquator. Gorąco zachęcam do spożywania akurat tej wody (polecana strona) – mi akurat bardzo pasuje – interesujący wpis.

Komu szczególnie polecam picie wody? Tym ludziom, którzy stojąc na wadze zauważają, że muszą nieco schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy. Można powiedzieć, iż także cukrzycy nie mogą spożywać czegoś innego, niż woda. Nie chcę może jakoś chwalić wody, lecz fakty są takie, że odkąd codziennie ją spożywam, znacząco poprawiło się moje funkcjonowanie. Dużo lepiej się czuję. Nie przesadzam: ciężko uważać, iż woda – akurat preferuję gazowaną, nie powoduje, że nareszcie nasz organizm niejako się raduje. Życzę smacznego!