Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy opłaca się korzystać z brzytwy do golenia? Jaką kupić, żeby była jak najlepsza? Wrzesień 7, 2018

Jeszcze kilka lat wstecz nikt nie myślał, że brzytwy ponownie będą tak bardzo popularne jak teraz. Być może u nas tego tak bardzo nie widzimy, lecz już na przykład w krajach zachodnich ten stan już nikogo nie zaskakuje.

Brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zastanawiają się, czy jest sens męczyć się z tym narzędziem, ponieważ to tak na prawdę ma związek z dużymi kosztami, a jednocześnie trzeba uczyć się całkiem nieznanych technik golenia. Sama czynność tego typu golenia zabiera również więcej czasu aniżeli normalne golenie. Innym pytaniem jest kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla tych, którzy poważnie myślą nad kupnem brzytwy ważne są najważniejsze informacje o tej technice golenia. Gdy już uda się przejść przez tą sporą ilość informacji to można przystąpić do kupna potrzebnych rzeczy.

Podstawowa rzecz to oczywiście brzytwa, dobrze jest wybrać taką z wyższej półki, gdyż dają jakość, jak derby extra albo maszynki edwin jagger . Następne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do wyrabiania piany i mydło lub krem do golenia. Różne pianki oraz żele najkorzystniej wyrzucić, gdyż w większym stopniu szkodzą aniżeli pomagają. Ważne jest by poznać cechy brzytew, ponieważ każdy detal ma wpływ na jakość golenia.

Brzytwy mają różne szerokości, wklęsłość, ale również różne rodzaje czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się także różnić kształtem szyjki, stabilizatora czy profilem ostrza. Dobre na wstępie są ostrza o szerokości 5/8 lub 6/8 cala i okrągłym końcu. Reszta to zwykłe detale, nie są tak ważne, a zależą przede wszystkim od naszego gustu, lub też tego co znajdziemy w okazyjnej cenie. Innym istotnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest nieodzowny, by za każdym razem naostrzyć ją przed goleniem. Dzięki temu możemy utrzymać w doskonałym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy nabyć można w bardzo różnorodnych cenach oraz mogą być zrobione z różnorodnych materiałów. Najbardziej popularne są te ze skóry, ale warto również wypróbować parciane oraz denimowe. Taki pas można również zrobić samemu. Należy w tym celu poszukać informacji o wymaganych właściwościach skóry, zakupić najbardziej odpowiedni materiał oraz porządnie o wykończyć.