Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy nastała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co można kupić w ekologicznym sklepie? 9 marca, 2022

Zarówno w większych marketach, jak i w małych sklepikach powstały regały z zupełnie naturalną żywnością. Nawet w mniejszych miastach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i produktami kosmetycznymi czy też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z rozbudowaną półką z paczkowanym jedzeniem.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy eko (żywność ekologiczna – https://www.bioplanet.pl/) sklep, który dostosowuje swój asortyment do obecnych trendów i oczekiwań klientów, ma w swojej ofercie miedzy innymi różnego rodzaju nowe herbaty bez substancji dodatkowych, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony z różnych zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) oraz nowe substancje słodzące, jakie nie pochodzą z buraków czy też trzciny cukrowej (ksylitol).

Sprawdź też –

Pośród szerokiego wyboru herbatek ziołowych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na herbatę z czystka, której przypisuje się wiele cennych właściwości. Herbatka z czystka ma cechy dezynfekujące i można ją pić codziennie w formie naparu słodzonego miodem, lecz też możemy przygotować z jej wykorzystaniem antybakteryjny tonik do twarzy dla osób z cerą sprawiającą kłopoty lub całkowicie ekologiczny płyn do płukania zębów. Do przygotowania toniku wystarczy herbatka z czystka zrobiona w szklance oraz kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Płyn można przygotować podobnie, lecz warto zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, ale też miętę i szałwię.

Na pół litra powstałego naparu aplikujemy po 10 kropli olejku z eukaliptusa i mięty. Tak zrobiony płyn możemy lekko rozcieńczyć wodą mineralną. Tak się złożyło, że ostatnio sporo osób rezygnuje z jedzenia glutenu, zaleca się im produkty spożywcze, jakie go nie mają lub zawierają, ale nie pochodzi on z pszenicy. Mnóstwo ludzi bardzo chętnie sięga po makaron orkiszowy, ze względu na jego korzystne dla zdrowia cechy.

Można nabyć go praktycznie w każdym kształcie, jakinam się zamarzy. Dobrze zaopatrzony eko sklep posiada szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych wykonanych zgodnie z zasadą fair trade, jeżeli to wykonalne – pochodzących od regionalnych dostawców i krajowych przedsiębiorstw, bez użycia produktów zwierzęcych – strona www.