Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy moda będzie dla wszystkich – jakie możliwości mają obecnie osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów. Wrzesień 7, 2018

Patrząc na modelki na wybiegach przeciętna kobieta może dostać kompleksów. Wysokie, niesamowicie szczupłe modelki prezentują kolejne kreacje, jakie wiszą na nich jak na wieszaku. A tak naprawdę rozmiary, jakie one noszą założyć może część nastolatek, i znacznie mniej kobiet dorosłych, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Lecz kult szczupłej sylwetki cały czas jest wzmacniany, choć na szczęście pewni kreatorzy mody zauważyli, że większość kobiet raczej nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak ich modelki. I na wybranych pokazach zaczęły się pojawiać modelki z naturalnymi, w odpowiednich miejscach pozaokrąglanymi sylwetkami. Także w reklamach kosmetyków oraz odzieży zaczynają występować bardziej naturalne dziewczyny, zupełnie inne niż szczupłe piękności o idealnych kształtach. Co więcej, jakiś czas temu zaczęto łamać kolejne tabu i na wybiegach zaczęły się pojawiać modelki mające rozmiar XXL, co stało się głośnym wydarzeniem w świecie moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z dużą ilością rzeczy, jak pojawi się zapotrzebowanie to prędzej czy później ktoś się pojawi, kto na to zareaguje. A że osób puszystych cały czas przybywa, i odzież XXL wygodnie zaczyna pojawiać się w coraz większej ilości sklepów, to dziwić się nie ma co, że w pewnym momencie ktoś zdecydował się zrealizować tego typu pokaz mody. Rzecz jasna modelkami, tu nie powinno być żadnych niedomówień, były panie z odpowiednimi kształtami. Osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów od dawna miewają problemy z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie pasować, lecz poza tym będą ładnie wyglądać.

Tego typu pokazy mody uświadamiają i projektantom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to coraz bardziej licząca się grupa klientów, też potrzebująca ciekawych ubiorów dla siebie. W ostatnich latach w wielu sklepach pojawiać się zaczęły działy z większą odzieżą, otwierane są także nowe, w jakich odzież dla puszystych wygodnie to główny towar. Dzięki temu ludzie mający nadwagę mogą znaleźć dla siebie coś naprawdę ciekawego i modnego.
Tagi: ,
Categories: Sukienki