Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy dobre portfolio jest rzeczywiście istotne w biznesie modelingowym? 13 maja, 2022

Pytanie pojawiające się w tytule artykułu posiada jedną właściwą odpowiedź – portfolio jest niezbędne dla modelki. To specjalny rejestr, w którym zbiera się zdjęcia z modelką, zrobione przez wielu fotografów.

aparat fotografa

Parę lat temu był tworzony on na papierze, dziś powszechne są cyfrowe portfolia. Taka nowoczesna fotografia modelek wykazuje dużo atutów. Przede wszystkim taki album jest łatwo dostępny dla wszystkich internautów, w tym też dla instytucji fotograficznych. Funkcjonują w cyberprzestrzeni branżowe portale, na których każdy może wykreować swój profil i prezentować zdjęcia, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą wystawiać im recenzje. Tym sposobem aspirująca niedoświadczona modelka może zaistnieć w świadomości innych i dostać świetny kontrakt z dobrą agencją. A poza tym nie jedynie uroda modelki może tu zdobyć poklask, a również talenty fotografa.

Prawdziwe jest stwierdzenie, że w drodze do sukcesu modelki lwią część pracy robi kompetentny fotograf. Na jego barkach znajduje się mnóstwo istotnych rzeczy. Dobry fotograf musi być pomysłowy, by wykreować przyciągającą formułę zdjęcia, dopasować rekwizyty i otoczenie. Powinien również doradzić w sprawie stroju modelki oraz dobrego makijażu, który uwypukli piękno fotografowanej. Ma pracować profesjonalnym sprzętem, i mowa tu nie wyłącznie o aparacie fotograficznym.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Istotne jest trafne oświetlenie scenerii. Wniosek z tego taki, że startująca karierę modelka powinna poszukać uzdolnionego fotografa, który za pieniądze albo bezpłatnie (pragnąc w zamian jedynie uznania autorstwa w odpowiednich miejscach) wykona profesjonalne zdjęcia, które otworzą drogę do najlepszych agencji w kraju. A odszukać fachowca należy przez internet. Jeżeli żyjesz w stolicy, można do wyszukiwarki wklepać frazę np.: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, bądź po prostu poczytać oferty na portalach z portfoliami.

Koneksja między obiektem zdjęć a wykonawcą jest tak obopólna, że z pewnością nie będzie wiele zachodu ze wyborem ciekawej oferty.

Źródło: fphoto.pl