Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Czy dbać o włosy tylko latem? 4 marca, 2022

Włosy w upalne dni są silnie narażone na oddziaływanie szkodliwych dla zdrowia substancji. pełne zanieczyszczeń powietrze może mocno osłabić włosy tuż nad skórą, a intensywne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to szczególnie i tak już osłabionych włosów różnymi zabiegami fryzjerskimi.

latem nie wystarczą konwencjonalne markowe szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście nauka nie pozostaje w tyle. Niedługi czas temu zostały opracowane specjalne szampony do włosów zawierające proteiny i olejki ochronne. Te komponenty dobrze chronią włosy przed uszkodzeniem i przesuszeniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosy
Od niedawna modny jest argan oil regenerujący. Specyfik produkowany jest z orzechów arganowych i posiada dużo wartościowych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowylub w końcówki włosów. Jest on niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, dlatego rewelacyjnie ochrania skórę głowy i włosy przed niebezpiecznym wpływem promieniowania UV.

Szampon przeciwłupieżowy = konieczność
Osoby posiadające przykrą dolegliwość, jaką jest łupież powinny zaku[ić dobry szampon przeciwłupieżowy. letnią porą, kiedy głowa bardzo się poci, a gruczoły łojowe wytwarzają dużo oleistej cieczy, łupież sprawia, że czujemy dodatkową dokuczliwość. szampon przeciwłupieżowy nie tylko nieprzyjemnego swędzenia skóry, ale również pomoże pozbyć się łupieżu a także zapobiegnie jego nawrotom.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcem
Szczególnie zachwalane latem przez płeć męską są maszynki do strzyżenia. Kilka zwinnych czynności fryzjera sprawia, że gorąco im niestraszne. Panie czasem decydują się życzliwie spojrzeć na degażówki, czyli inaczej mówiąc nożyczki do cieniowania, bądź przerzedzania włosów. Przeważnie jednak, darząc szacunkiem swoje zadbane włosy, decydują się na ich wysokie upięcie. Bywa tak, że nie przerażają ich również maszynki do strzyżenia. Modne od niedawna stały się wzorki stworzone właśnie maszynkami na kobiecych włosach.

Chcesz przeglądnąć kolejne zajmujące artykuły? Zachęcamy zatem na stronę twórcy (http://www.art-beauty.pl/pomysl-na-prezent/). Tam oczekują na Ciebie sprawdzone szczegóły.

Degażówki natomiast wcale nie są znane pośród panów, którzy uważają je za wyłącznie kobiecy atrybut urody.
lato, mimo swych niewątpliwych uroków, potrafi być niebezpieczne dla zdrowia. Głównie podatna na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z dobrodziejstw tej pory roku, nie zapominajmy o ochronie tego, co bezcenne – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl