Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Częste problemy z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, w jaki sposób możesz zadbać o swoją skórę. Kwiecień 3, 2019

Pierwszy zarost jest niezwykłym przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, iż golenie, może przysparzać niemało problemów. Odkryj, w jaki sposób im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.Dziś, aby usunąć zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi albo maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są też maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się w trakcie wakacji. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na mocny zarost (sprawdź tu drharris). Jasne jest to, że słaby zarost, można zgolić najprostszą maszynką. Problem pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy musimy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Często preparaty, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia czy uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tej przyczyny tak bardzo ważne jest sprawdzanie różnych preparatów. Jeżeli jednak, mimo stosowania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, musisz obligatoryjnie pójść do specjalisty. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Następnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne lub gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i najczęściej szybko ustępują. Konkretny problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie (polecamy zobacz więcej) jest bardzo utrudnione. Musisz wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na jakiś czas. Nasza skóra musi wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie powinieneś się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno zostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w przypadku, gdy gojenie się przedłuża należy odwiedzić lekarza. Całkiem możliwe jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.