Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Ćwieki nadal trendy Październik 30, 2018

W ostatnim sezonie panowały ciuchy przyozdobione różnymi ćwiekami, nitami oraz także kolcami. W sklepach są już także kolekcje z najnowszego sezonu, które pokazują, że trend na ćwieki będzie jeszcze przez jakiś czas. Niegdyś takiego rodzaju dodatki przypisywane były wyłącznie dla osób o metalowych i rockowych gustach. Dziś ćwieki dostrzega się nawet na eleganckich torebkach czy gustownych sukniach.

Wśród dostawców ubrań ozdobionych opisywanymi drobiazgami na pewno prym wiodą sklepy H&M. Kolekcja będąca w tym czasie już na wyprzedaży, jak i ciuchy z nowej dostawy posiadają ozdobienia w postaci ćwieków bądź nitów. Szczerze mówiąc trochę ciężko byłoby w tej chwili wyszukać sklep, w którego asortymencie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Ozdoby te często umieszcza się w miejscach, gdzie nie będą one zagrażały żadnym zadrapaniem skóry lub uszkodzeniem innych części garderoby. Ćwieki świetnie zatem sprawują się na kołnierzykach, mankietach lub po zewnętrznej części spodni. Znacznie bardziej ostre kolce raczej obsadzone są na wysokości ramion, tak by nie sprawiały kłopotu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M swoje ozdoby umieszczone mają często z przodu, tak by przymocowane do nich ćwieki lub nity nie zaciągały innej części naszej garderoby.

Poza wspomnianą wcześniej opcją zaciągnięcia przez ćwieki innych naszych ubrań, problemem może stać się pranie rzeczy razem z ćwiekami. Dodatkowo wszyscy ci, którzy piorą ciuchy tylko w pralce, a pranie ręczne jest im zupełnie obce powinni dobrze przemyśleć zakup takiej odzieży. Nader często na zaleceniach widniejących na metce widnieje informacja o konieczności ręcznego prania danej rzeczy, co może być zwyczajnie uciążliwe. Należy więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją umieszczoną na metce, żeby uniknąć tego typu niemiłych niespodzianek. Dla spokojnego snu należy też prać ciuchy na lewej stronie.

Źródło: domodi