Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Cudowne właściwości zapachów 1 kwietnia, 2022

Według niektórych prawdą jest, iż prawdziwa kobieta potrzebuje prawdziwych perfum. Ciężko stwierdzić co ma się na myśli mówiąc „prawdziwa kobieta”, jednak prawdziwy jest fakt, iż to właśnie zapach a nie wygląd sprawia, że przechodzimy obok kogoś obojętnie lub nie będziemy potrafili odwrócić oczu.

dior

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Charakterystyczne właściwości zapachu były znane już w czasach starożytnych. Badacze odnaleźli mnóstwo tropów świadczących o zamiłowaniu ówczesnych ludzi do wonnych olejków, którymi nacierano się przy każdej okazji. Dużą rolę w wonnym świecie spełnia gałąź medycyny zwana aromaterapią. Korzeni tej dziedziny trzeba szukać również w odległej historii. Jeśli zatem już setki lat temu ludzie znali możliwości i siłę woni, dlaczego nie inspirować się ich doświadczeniem?
Zapachy towarzyszą nam na każdym kroku. Naukowcy wykazali niezwykle ciekawą zależność łączącą wonie z wywoływaniem konkretnych wspomnień, przykładowo aromat ciepłego pieczywa przywodzi na myśl czasy błogiego dzieciństwa, zapach pomarańczy na przykład u sporej części ludzi wywołuje przyjemne wspomnienia związane z Bożym Narodzeniem. Prawdopodobnie każdy z nas zna to uczucie, gdy wyczuwając jakiś zapach automatycznie wspominamy wydarzenie z przeszłości.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło profilaktyka i higienizacja zębów a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Ponadto udowodniono, iż konkretne aromaty działają w konkretny sposób, na przykład zapach cynamonu wzmaga czujność oraz likwiduje zmęczenie lub cytryna, która ma korzystny wpływ na zwiększanie wydajność w pracy.

dior

Autor: othree
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo cenionych zastawów zapachowych perfum mieści w sobie kompozycje roślin, wykazujących dobry wpływ na ludzkie samopoczucie. Wszyscy zainteresowani podniesieniem komfortu życia jedynie poprzez używanie pięknych pachnideł powinien odwiedzić perfumerię i pozwolić się uwieść jednej z woni, na przykład miss dior. Zdobywszy tę wiedzę warto odnaleźć ulubiony zapach i trzymać go zawsze przy sobie. Pachnij wyjątkowo, czuj się cudownie!
Kategorie: Akcesoria