Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Coś o ekologicznych kosmetykach oraz zdrowej żywności Styczeń 19, 2021

Moda na zdrowy styl życia wkracza do coraz większej liczby naszej aktywności. Już nie tylko stawiamy na aktywność fizyczną, lecz znacznie częściej decydujemy się na ekologiczne kosmetyki i zdrową żywność.

Kosmetyki
kosmetyki
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

ekologiczne wyróżniają się ogromną popularnością w każdym zakątku świata. Także coraz więcej mieszkańców naszego kraju wybiera wytwarzane na bazie naturalnych składników z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne kosmetyki ekologiczne.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tu odnajdziesz, również jest coś wartościowego.

Do ich produkcji stosuje się jedynie rośliny, które są uprawiane z uwzględnieniem proekologicznych reguł, warto sprawdzić: Sklep online The Secret Soap Store. Nie należy więc w ich uprawie stosować sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin. W ekologicznych kosmetykach nie znajdziesz środków konserwujących oraz sztucznych substancji barwiących. Nie oznacza to mimo wszystko, iż są one gorsze w skuteczności od produktów kosmetycznych wytwarzanych w sposób tradycyjny. Ich działanie jest równie dobre, ale zdecydowanie nie szkodzą skórze. Zazwyczaj wybierają je ludzie z alergią i różnymi problemami skórnymi. Wśród preparatów kosmetycznych produkowanych na bazie naturalnie uprawianych roślin na uwagę zasługują produkty kosmetyczne marki Green Farm.

sól do kąpieli
Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyczne preparaty Green Farm to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ciała, włosów, skóry stóp i dłoni – Pośród szerokiej gamy produktów znajdują się także środki do higieny intymnej. Pośród roślin, z jakich produkowane są tego typu kosmetyki znajdziemy: zieloną herbatę, rumianek, aloes, nagietka lekarskiego, jaskółcze ziele.

Do wielu tych kosmetyków dodawana jest także oliwa z oliwek.

Ten odnośnik do serwisu (http://www.englander.com.pl/dla-mam/) prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która posiada równie fascynujące informacje na omawiany temat.

W produktach kosmetycznych typu eko musi być przynajmniej 98% składników naturalnych. Zanim wobec tego zdecydujemy się na zakup balsamu czy żelu przekonajmy się jaki jest ich skład – zobacz: . Spora liczba kosmetyków w wersji ekologicznej posiada stosowane certyfikaty. Jednak nawet te nie oznaczone międzynarodowym certyfikatem będą spełniać wymagane normy. Dlatego zawsze przed kupnem kosmetyków przeczytajmy na opakowaniu, jakiego typu zawiera składniki. Kosmetyki sygnowane marką Green Farm możesz kupić w sklepach stacjonarnych w wielu miejscowościach Polski oraz w firmowym sklepie internetowym.

Categories: Akcesoria